• 2016-04-28

Karłowicz serenada 1896

Karłowicz serenada 1896 to samodzielnie zrealizowana płyta Capelli Cracoviensis i jednocześnie debiut nowej krakowskiej wytwórni płytowej Iteratio. To przedsięwzięcie pozwalające na większą swobodę i otwarte na muzykę klasyczną, niekoniecznie wykonywaną na instrumentach historycznych.

Capella Cracoviensis, „Karłowicz serenada 1896” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Capella Cracoviensis, „Karłowicz serenada 1896” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kiedy 30 stycznia 2015 roku Capella Cracoviensis dotarła do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, nikt nie spodziewał się konsekwencji. Wspólne próby, towarzyszące im nagrania, wreszcie koncerty dały niezwykle satysfakcjonujący, namacalny efekt, który mamy dziś przyjemność Państwu przedstawić – to wydawnictwo płytowe zawierający jeden, jakże ważny dla naszej kultury muzycznej utwór – Serenadę na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza. Tęskną, nieco sentymentalną, momentami mroźną, ale nade wszystko rozrywkową i taneczną.

Nagrań dokonano w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 30 stycznia – 1 lutego 2015 roku. Materiały wykonawcze Serenady Karłowicza zostały udostępnione przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Capella Cracoviensis | Karłowicz serenada 1896
27 kwietnia 2016 roku
Iteratio

Dodaj komentarz