• 2016-04-28

Córki dancingu

29 kwietnia ukaże się nowy album zespołu Ballady i Romanse (czyli sióstr Barbary i Zuzanny Wrońskich) pod tytułem Córki Dancingu. Muzyka pochodzi w głównej mierze z filmu Agnieszki Smoczyńskiej o tym samym tytule, do którego Ballady i Romanse skomponowały muzykę.

Ballady i romanse (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Ballady i romanse (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Na najnowszej, trzeciej już płycie zespołu BiR można usłyszeć utwory z filmu Córki dancingu. Będą to jednak w większości inne, bardziej rozbudowane aranżacyjnie wersje a przede wszystkim wykonywane przez same siostry (w filmie wiele z utworów wykonywanych jest przez aktorów). Płyta charakteryzuje się mocnym elektronicznym brzmieniem, co jest znaczną zmianą estetyczną dla zespołu. Muzycznie jest bardzo zróżnicowana. Raz cynicznie porywa w stronę popu z gatunku sisters evil pop, aby za chwilę, rzucić słuchacza do dusznego pokoju, gdzie słychać wisielczy tekst i nieśmiało rozbrzmiewające pianino z popularnego gatunku analog rezors sounds. Producentem muzycznym albumu jest Marcin Macuk, znany m.in. ze współpracy z zespołem Hey i Nosowską. Autorką obrazu na okładce jest malarka – Aleksandra Waliszewska.

Pierwszym utworem zapowiadającym płytę był utwór pt. Przyszłam do miasta, którego premiera zbiegła się z premierą filmu.

Ballady i romanse | Córki dancingu
Premiera: 28 kwietnia 2016 roku
Warner Music

Dodaj komentarz