• 2016-04-28

Ojciec w Cieszynie

28  kwietnia wystartował 18. Przegląd Filmowy Kino na Granicy. Pośród ponad 100 filmów pokazany zostanie m.in. Ojciec w reżyserii Artura Urbańskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanej Bellissimy.

„Ojciec”, reż. Artur Urbański, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ojciec”, reż. Artur Urbański, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Konstanty (Artur Urbański) jest w związku z dwukrotnie od siebie młodszą, piękną Milą (Karolina Porcari). Ich codzienność to obiady w renomowanych restauracjach, spotkania towarzyskie i luksusowe mieszkanie w samym centrum wielkiego miasta. Para oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka.

Na dzień przed terminem porodu Konstanty otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Mężczyzna staje przed dylematem, czy jechać na pogrzeb, czy asystować przy narodzinach. Na drodze Konstantego staje lokalny gangster (Dawid Ogrodnik), który wraz ze swoją siostrą (Michalina Olszańska) składa mu niepokojącą propozycję.

Film został wyróżniony na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa oraz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i film. Po projekcji będzie możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z główną aktorką filmu – Karoliną Porcari.

Ojciec – pokaz w ramach 18. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy
Reżyseria: Artur Urbański
Kino Świat
28 kwietnia, godz. 16.30
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie

Dodaj komentarz