• 2016-04-28

Tango Va Banque

6 maja w filharmonii sopockiej odbędzie się koncert Tango Va Banque. Tego dnia na scenie wystąpi Anna Dereszowska wraz z kwartetem Machina del Tango. Artystce i zespołowi towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

Anna Dereszowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Dereszowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie koncertu znajdą się nie tylko najpiękniejsze przedwojenne polskie tanga, ale również utwory filmowe wpisujące się na stałe do kanonu najsłynniejszych szlagierów szklanego ekranu. Będzie to zatem niepowtarzalna okazja, aby przypomnieć sobie tak znane melodie jak Ta ostatnia niedziela, W małym kinie, Vabank czy Jak za dawnych lat.

Machina del Tango to ceniony kwartet, czerpiący moc inspiracji z twórczości wybitnego argentyńskiego wirtuoza tanga – Astora Piazzolli. Muzycy Grzegorz Lalek, Klaudiusz Baran, Urszula Borkowska i Sebastian Wypych to wybitni soliści, laureaci prestiżowych polskich i zagranicznych nagród, koncertujący podczas najważniejszych muzycznych festiwali, takich jak chociażby Tango Baile w Buenos Aires.

Anna Dereszowska jest aktorką teatralną i filmową. Choć kojarzona głównie z występów na małym i wielkim ekranie, z powodzeniem spełnia się także jako wokalistka. Jej współpraca z zespołem Machina del Tango zaowocowała wydaniem albumu Tango Va Banque – Tanga Filmowe, na którym usłyszeć można najpiękniejsze polskie i zagraniczne tanga w nowatorskich aranżacjach.

Tango Va Banque
6 maja 2016 roku , godz. 19.00
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR