• 2016-04-27

George Clooney jako Zakładnik z Wall Street

20 maja do kin wejdzie najnowszy film Jodie Foster. W Zakładniku z Wall Street Georgeowi Clooney’owi ponownie towarzyszy na planie filmowym Julia Roberts.

„Zakładnik z Wall Street”, reż. Jodie Foster, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zakładnik z Wall Street”, reż. Jodie Foster, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Money Monster to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates (George Clooney), zwany „guru Wall Street”, doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell (Jack O’Connell) traci wszystkie oszczędności. Niezadowolony mężczyzna terroryzuje ekipę show i podczas programu na żywo grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność programu rośnie w rekordowym tempie. Ile warte jest życie człowieka?

W rolę zdesperowanego bankruta Kyle’a Budwella wciela się jeden z najciekawszych aktorów młodego pokolenia, którego tytułowa rola w dramacie Niezłomny w reżyserii Angeliny Jolie zwróciła uwagę całego świata. Jack O’Connell gra tzw. zwykłego człowieka, który zdesperowany utratą wszystkich pieniędzy, ucieka się do aktu terroryzmu.

Kyle to przedstawiciel klasy pracującej, nie różni się niczym szczególnym od zwykłych ludzi. To ktoś, kto wierzy, że jeśli będzie pracował wytrwale i ciężko, uda mu się osiągnąć w życiu sukces. Rozważnie inwestuje zarobione pieniądze, ale traci wszystko. Jest zdruzgotany, ale przede wszystkim nie rozumie tego, co się stało. Dlatego postanawia walczyć o prawdę. Tak jak potrafi – opowiada Jodie Foster.

Zakładnik z Wall Street
Reżyseria: Jodie Foster
Premiera: 20 maja 2016 roku
United International Pictures

Dodaj komentarz