• 2016-04-27

Wszystko przez Judasza

14 maja Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza dorosłych na spektakl gościnny Wszystko przez Judasza w reż. Stefana Friedmanna i Piotra Szwedesa. Wystąpią Magda Wójcik, Anna Korcz, Jacek Fedorowicz, Artur Dziurman.

„Wszystko przez Judasza”, reż. Stefan Friedmann (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wszystko przez Judasza”, reż. Stefan Friedmann (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystko przez Judasza  to komedia kryminalna. Do czego służy mały otwór w drzwiach i co ma wspólnego z intrygą? W tej sztuce będzie można znaleźć odpowiedź na to przekorne pytanie.

Spektakl opowiada perypetie dwóch małżeńskich par mieszkających na tym samym piętrze, wiedzione komediowym korowodem złożonym z zabawnych i błyskotliwych dialogów. Anatomia wścibstwa, zazdrości, zdrady i chciwości. Matematyka perfidii, pomysłowości, hipokryzji i egoizmu. Świat naukowców kontra świat artystów. Piotr, Ada, Karol i Hanna – postaci ciekawie zarysowane i niebanalne w sieci dziwnych, wręcz nieoczekiwanych sekwencji i powiązań. Komedia z filozoficznym przesłaniem, traktująca o ludzkich słabościach, niezależnych w tym wypadku od intelektu i zdolności człowieka. Wszyscy jesteśmy wystawiani nieustannie na pokusy i zazwyczaj bywamy wobec nich bezsilni. Wartka intryga z zaskakującym epilogiem. Jest tu też Szekspir i Tarantino. I to dosłownie. Po obejrzeniu tej sztuki inaczej spojrzycie na sąsiadów, być może i wymienicie drzwi. Konwencja tej sztuki to oczywiście kryminał. Czarny jak humor.

Andrzej Ballo

Wszystko przez judasza
Pokaz: 14 maja 2016 roku
Producent: Leszek Kwiatkowski
Reżyseria: Stefan Friedmann i Piotr Szwedes
Scenografia/kostiumy: Małgorzata Filipiak-Kwiatkowska
Reżyseria dźwięku i światła: Andrzej Wyrembski
Obsada: Magda Wójcik, Anna Korcz, Jacek Fedorowicz, Artur Dziurman
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz