• 2016-04-27

5. AlterFest

23 kwietnia zakończył się festiwal AlterFest. W ciągu trzech dni wystąpiło 13 artystów, których występy oglądało ponad 800 festiwalowiczów.  Dotychczas mysłowicki festiwal stawiał na artystów rodzimej sceny muzycznej. W tym roku uczestnicy mieli okazję usłyszeć artystów spoza Polski.

AtterFest 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

AlterFest 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaproszeni przez nas w tym roku artyści to doceniani w środowisku muzycy na różnym etapie kariery. Co roku dajemy szansę zarówno tym, którzy mieli okazję zaprezentować się wcześniej szerszej publiczności, jak i tym, którzy bardzo dobrze rokują i ich muzyka musi zostać zauważona – mówi Łukasz Prajer, Prezes Stowarzyszenia Art In, odpowiedzialnego za organizację festiwalu.

W tym roku na festiwalu zagrali: Patrick the Pan, Król, Baasch, Call The Sun, Hatti Vatti, Menippe, Keskese, Granatowy Prawie Czarny, SOXSO, Sibiga, Erith, Birdy Hunt oraz Colt Silvers.

Nie tylko lista wykonawców, ale również miejsce, które organizatorzy zaaranżowali pod festiwalową przestrzeń, okazało się na swój sposób alternatywne. Odbiór muzyki dopełniały wnętrza mysłowickiego kościoła ewangelickiego. Występy Erith oraz Granatowy Prawie Czarny, którzy pierwszego dnia mieli okazję zaprezentować się w kościele ewangelickim, pokazały, że przestrzeń zaadaptowana w odpowiedni sposób jest kluczem do sukcesu stworzenia bliskiej więzi koncertowej pomiędzy artystą a uczestnikami.

Tegoroczna edycja pokazała, że AlterFest cieszy się coraz większą renomą i staje się powoli obowiązkową pozycją na festiwalowej liście miłośników szeroko rozumianej muzyki alternatywnej – podkreśla organizator.

5. Festiwal AlterFest
Od 21 kwietnia do 23 kwietnia 2016 roku
Organizator: Stowarzyszenie Art In w Mysłowicach
Mysłowice

Dodaj komentarz