mniej-więcej

Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy Tycjana Knuta mniej-więcej, który odbędzie się 28 kwietnia. Artysta zaprezentuje swoje obrazy, w których stara się przekroczyć ograniczenia abstrakcji geometrycznej.

Tycjan Knut, „mniej-więcej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tycjan Knut, „mniej-więcej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tycjan Knut tworzy przede wszystkim subtelne abstrakcje, w których pobrzmiewa echo geometrycznego nurtu, lecz także chęć przekroczenia tej tradycji i uwolnienia się od ograniczeń jej formuły.

Używa delikatnych różnic tonalnych i uspokojonych kolorów. Jego reduktywne obrazy mają jednocześnie walory kompozycji wielopoziomowych, powstały bowiem wskutek narastania i nakładania się w czasie barw, w sposób przywodzący na myśl świat organiczny. Knut kieruje się intuicją i uwalnia wyobraźnię, tworząc na płótnach malarstwo blisko spokrewnione z medytacją.

Tycjan Knut – urodził się w 1985 roku w Warszawie. Dyplom uzyskał w 2011 roku na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego. Obecnie jest doktorantem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2015 roku został stypendystą programu Ministra Kultury 2015. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i sztuką nowych mediów.

Tycjan Knut, mniej-więcej
Od 28 kwietnia do 19 maja 2016 roku
Wernisaż: 28 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Centrum Sztuki Galeria EL
Elbląg

Dodaj komentarz