• 2016-04-26

Radiostatik

26 kwietnia w klubie Fama odbędzie się koncert zespołu Radiostatik, który odbędzie się w ramach cyklu Jazz na BOK-u, organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu.

Radiostatik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Radiostatik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Radiostatik to zespół neo-soulowy założony w Nowym Jorku przez polskiego pianistę jazzowego Michała Wróblewskiego. Wróblewski jest autorem wszystkich kompozycji oraz tekstów zespołu, jest także głównym producentem i liderem projektu.

Debiutancka płyta zespołu ukaże się w kwietniu, towarzyszyć jej będzie promocyjna trasa koncertowa. Materiał został nagrany w studiu MSR na Manhattanie w styczniu tego roku, na płycie gościnnie występuje pięciokrotny zdobywca Grammy – Terence Blanchard, z którym Michał Wróblewski grał trasę w 2013 roku. Współproducentem materiału oraz realizatorem nagrań jest Russell Elevado, również zdobywca Grammy za album Voodoo w 2000 roku, znany ze współpracy z D’Angelo, Alicią Keys, Royem Hargroovem, Erykah Badu czy The Roots. Materiał koncertowy oraz płytowy to 12 utworów ze znakomitym soulowym wokalem Andre Washingtona. Gościnnie na koncertach pojawia się także raper Raashan Ahmad.

Radiostatik
26 kwietnia 2016 roku
Klub Fama w Białymstoku

Dodaj komentarz