• 2016-04-26

Oni w reżyserii Oskara Sadowskiego

6 maja w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się premiera spektaklu Oni Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Oskara Sadowskiego. Przedstawienie będzie wystawiane w ramach cyklu Teraz oni – Debiuty. Kolejne spektakle zostaną zagrane 7, 8 i 10 maja o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej.

„Oni”, reż. Oskar Sadowski, projekt graf. Natalia Kabanow (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Oni”, reż. Oskar Sadowski, projekt graf. Natalia Kabanow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Polski we Wrocławiu rusza z nowym cyklem Teraz oni – Debiuty, w którego ramach chce realizować i prezentować spektakle młodych twórców teatralnych. Zaczyna od debiutantów, którzy wyróżnili się w cyklu czytań podczas „Czynnych poniedziałków”. Organizatorzy chcą, aby ta scena była poligonem dla wkraczających do teatru artystów, szansą na żywy, bezkompromisowy dialog ze współczesnością.

Cykl jest inaugurowany premierą Onych Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Oskara Sadowskiego. Czytanie prezentowane dwukrotnie na Scenie Kameralnej spotkało się z bardzo dobrą reakcją widowni, a tekst Witkacego stał się cennym narzędziem do badania polskiej rzeczywistości ostatnich miesięcy.

Nadchodzą Oni. Wyobrażeni w sennym zwidzie narkotykowym czy realni? Oni wchodzą z butami i chcą zaprowadzić swoje porządki. Czy schowani za senną szybą naszego bezpieczeństwa i bezwładu nie jesteśmy zbyt osłabieni, by zapobiec katastrofie i stawić opór? Gdzie przebiega granica? Czy Oni nie wyrośli z nas? Czy Oni nie są nami?

Oni, Stanisław Ignacy Witkiewicz
Reżyseria: Oskar Sadowski
Premiera: 6 maja 2016 roku
Kolejne pokazy: 7,8 i 10 maja 2016 roku
Dramaturgia: Małgorzata Maciejewska
Scenografia: Karolina Pająk
Kostiumy: Paula Grocholska
Wideo: Katarzyna Borelowska
Muzyka: Maciej Kuśnierz
Konsultacja choreograficzna: Paweł Sakowicz
Obsada: Adam Szczyszczaj, Anna Ilczuk, Janka Woźnicka, Sylwia Boroń, Tomasz Lulek,
Teatr Polski we Wrocławiu

1 komentarz do artykułu “Oni w reżyserii Oskara Sadowskiego”

  1. Bata

    Pani Anna po 13 latach grania prostaczki Emilki (zresztą z ogromnym powodzeniem) w polsatowskiej szmirze – operze mydlanej teraz próbuje pokazać inną twarz.
    Powodzenia, aczkolwiek można było o tym pomyśleć dobre 20 lat temu.

Dodaj komentarz