Młodzi graficy w Wilanowie. Można!

14 maja Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie we współpracy w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie  zapraszają na wernisaż wystawy MOŻNA, podczas której zaprezentowane zostaną grafiki,obrazy, instalacje i inne różnorodne formy artystyczne prezentujące działalność młodych grafików.

Agata Klepka, „Leony” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Klepka, „Leony” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie przedstawionych zostanie zostanie 39 osobowości artystycznych oraz prace artystów o odmiennych środkach wyrazu i wrażliwości w postrzeganiu świata. Studenci podjęli wyzwanie organizacji wystawy od podstaw, od początku do końca czuwając nad jej koncepcją, charakterem, oprawą graficzną oraz promocją. Przejęli wszystkie funkcje tradycyjnie rozdzielone pomiędzy kuratorów, artystów, scenografów, redaktorów, dział promocji oraz edukacji. Właściwym dziełem staje się wystawa jako całość.

Zapomnijcie o tradycyjnym porządku organizacji, gdzie poszczególne zadania rozdzielone są między kuratorów, artystów, scenografów, redaktorów, dział promocji czy edukacji. Tu monopol na „pokazywanie” mają artyści, którzy odpowiadają nie tylko za wykonanie poszczególnych prac, ale też za ich aranżację i opis. Od nas – studentów – zależy też forma całego wydarzenia: scenografii, materiałów promocyjnych, oprawy wizualnej i programu warsztatów – piszą artyści, których prace znajdą się na wystawie.

Anna Płonka, „Wiatrofon” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Płonka, „Wiatrofon” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa to nie kolejny white cube urozmaicony przez obrazy, ale miejsce spotkania, interakcji i wymiany. Tu nie tylko ogląda się, ale i słucha, gra, czyta oraz dotyka. Pojawią się dizajn i sztuka, gry, zabawy, concept-arty, nowe, stare i multimedia, rysunki, malunki, ksąiżki, literki, filmy, animacje i bliżej nieokreślone dźwięki.  Artyści zadali sobie proste pytanie: czy można też tworzyć świadomie? Odpowiedź okazała się dla nich wyjątkowo prosta.

Projekt zrealizowany w ramach współpracy Akademii Sztuk Pięknych oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, pod kierunkiem pedagogów: dr hab. Doroty Folgi-Januszewskiej (opieka merytoryczna), dr Adama Zdrodowskiego (konsultacje dotyczące tekstów i zaplecza teoretycznego) mgr Aleksandry Tubielewicz (przygotowanie merytoryczne w zakresie tworzenia wystaw i koordynacja projektu).

MOŻNA. Młodzi Graficy z Akademii Sztuk Pięknych w Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie
Od 16 maja do 2 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 14 maja 2016 roku, godzina 19.00
Oranżeria w Wilanowie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR