• 2016-04-26

Forushande w Cannes

22 kwietnia ogłoszono dodatkowy tytuł, który dołączył do Konkursu Głównego tegorocznej edycji Festiwalu w Cannes. Jest to najnowszy film, nagrodzonego Oscarem za Rozstanie, Asghara Farhadiego – Forushande.

„Forushande”, reż. Asghar Farhadi, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Forushande”, reż. Asghar Farhadi, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wśród 21 tytułów, które trafiły do Konkursu Głównego 69. MFF Cannes znalazły się najnowsze filmy Pedro Almodovara, Nicolasa Windig Refna, Cristiana Mungiu, Andrei Arnold, Bruno Dumonta, Park Chan-wooka i Christi Puiu. Jim Jarmusch w tym roku zaprezentuje w Cannes aż dwa premierowe filmy: fabułę Paterson z Adamem Driverem (Konkurs Główny) oraz Gimme Danger, dokument o Iggym Popie i The Stooges.

Forushande to rozgrywający się we współczesnym Teheranie thriller psychologiczny. Przeprowadzony w biały dzień atak na młodą kobietę rozpoczyna prywatne śledztwo jej męża. Mężczyzna za wszelka cenę usiłuje dotrzeć do agresora – bez pomocy policji, poza prawem – by poznać motywy jego działania.

Dystrybutorem wszystkich wymienionych tytułów w Polsce jest Gutek Film.  O nagrodach zadecyduje jury pod przewodnictwem reżysera George’a Millera, twórcy serii Mad Max.

66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes
Od 11 maja do 22 maja 2016 roku

Dodaj komentarz