Literacki almanach alkoholowy

Dobra literatura tak jak alkohol potrafi uzależnić i przenieść w odmienne stany świadomości. A gdyby tak obie rzeczy połączyć? Wtedy powstałaby mieszanka piorunująca, która zadowoli zarówno mola książkowego, jak i amatora napojów wyskokowych. Efektem takich alchemicznych poszukiwań jest Literacki almanach alkoholowy.

Aleksander Przybylski, „Literacki almanach alkoholowy” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Aleksander Przybylski, „Literacki almanach alkoholowy” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Książka Aleksandra Przybylskiego jest kompendium wiedzy na temat alkoholowych gustów wybitnych pisarzy i stworzonych przez nich postaci. Jej lektura bywa zaskakująca, bo kto by pomyślał, że do książek pijackich można zaliczyć Anię z Zielonego Wzgórza, że Houellebecq nienawidzi polskich kelnerów, a Remarque nie pijał calvadosu! W almanachu, jak w dobrym koktajlu, liczą się proporcje. Poczucie humoru zmieszane zostało więc z erudycją literacką i odrobiną wiedzy kulinarnej, dając smakowite połączenie.

Aleksander Przybylski – urodzony w 1986 roku w Poznaniu. Kulturoznawca, dziennikarz, autor opowiadań i tekstów o muzyce poważnej. Prowadzi tryb życia nocny. Występuje w telewizorze, żerując na dziwnych przypadkach. Ma problemy ze sprzątaniem kuchni i życiem w ogóle.

Aleksander Przybylski, Literacki almanach alkoholowy
Premiera: kwiecień 2016 roku
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria

Dodaj komentarz