• 2016-04-25

Kroki – Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego

Od 13 do 22 maja Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie zaprasza na IV edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki zatytułowaną Ciało (nie) wystarczy.

„OCD Love”, fot. Ron Kedmi (źródło: materiały prasowe organizatora)

„OCD Love”, fot. Ron Kedmi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna edycja pod hasłem Ciało (nie) Wystarczy pokaże dwie twarze współczesnej sztuki tańca. Zaprezentują się artyści i zespoły wykorzystujący najnowsze, interaktywne technologie oraz ci, którzy skupiając się na ciele i jego możliwościach, olśniewają nowymi technikami tańca.

W programie po raz pierwszy znajdą się aż dwie polskie premiery: Digital Garden 2016 przygotowana przez zespół techniczny MOS i zaprzyjaźnionych tancerzy oraz najnowszy projekt Tomasza Bazana Solar Plexus, inspirowany powieścią Solaris Lema. W nurcie spektakli interaktywnych zobaczymy zaskakujący poetycki spektakl węgierski The Miracles of the night zespołu The Symptoms i choreografki Reki Szabo.

Na festiwalu pojawią się aż trzy zagraniczne gwiazdy. Słynni od lat Johannes Wieland ze spektaklem Darwintodarwin i Ann van den Broek z najlepszym spektaklem tanecznym Holandii w 2015 roku – The Black Piece. Najmłodsza gwiazda to podbijająca świat choreografka z Izraela – Sharon Eyal i zespół LEV ze spektaklem OCD Love.

W programie festiwalu także pokaz spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca Nesting, warsztaty dla najmłodszych pod hasłem „Małe Kroki”, warsztaty dla niepełnosprawnych „Niezwykłe Kroki” oraz spotkania z artystami i projekcje spektakli tanecznych.

IV Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki
Od 13 do 22 maja 2016 roku
Dyrektor Festiwalu: Iwona Kempa
Kuratorka: Katarzyna Bester
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz