9. FMF – Forum Audiowizualne

24 maja w Krakowie rozpocznie się 9 edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. W ramach wydarzenia odbędzie się Forum Audiowizualne, podczas którego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i spotkaniach poświęconych kreowaniu przestrzeni dźwiękowej, orkiestracji, elektroniki i dronowości w muzyce filmowej.

8. FMF, Master Classes, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. FMF, Master Classes, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe organizatora)

Główną ideą Forum Audiowizualnego jest umożliwienie młodym artystom bezpośredniego kontaktu z mistrzami i ekspertami światowego przemysłu muzycznego oraz filmowego. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie uzupełnia w ten sposób lukę w polskim szkolnictwie artystycznym.

Przygotowanie do zawodu kompozytora filmowego właściwie nie istnieje (…). Nie funkcjonuje tzw. system asystencki, polegający na tym, że młody człowiek może pomagać mistrzowi i uczyć się zawodu od niego, potrzeba niemal cudu, żeby się do tego mistrza zbliżyć (…) Tymczasem każdy z nas musi być sprawny technicznie i mieć zaawansowaną znajomość nowoczesnych technologii, choćby po to, żeby umieć skonstruować dobre demo – zauważa Abel Korzeniowski.

Codzienne spotkania w ramach kompozytorskich Master Classes, warsztaty twórcze i panele dyskusyjne, zajęcia poświęcone budowaniu pozycji w przemyśle filmowym, giełda talentów oraz sesja nagraniowa z wykorzystaniem najnowszych technologii – tegoroczna odsłona Forum Audiowizualnego FMF obejmuje aż sześć pasm edukacyjnych dopasowanych do potrzeb młodych kompozytorów.

8. FMF, Master Classes, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. FMF, Master Classes, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forum Audiowizualne cieszy się międzynarodową sławą i tworzy jedyną w swoim rodzaju platformę wymiany doświadczeń, kontaktów i umiejętności pomiędzy artystami początkującymi a ekspertami w dziedzinie muzyki i filmu. Każdego roku w specjalistycznych zajęciach, warsztatach i panelach dyskusyjnych bierze udział 25. młodych twórców z różnych krajów. Zgodnie z założeniami Forum Audiowizualnego we wszystkich spotkaniach wezmą udział światowej sławy eksperci i przedstawiciele szeroko pojętej branży filmowej. O muzyce do animacji opowiedzą m.in. Harry Gregson-Williams (Shrek), Jean Michel-Bernard (Jak we śnie), Heitor Pereira (Angry Birds The Movie) i Diego Navarro (Odlotowa przygoda), o elektronice i brzmieniach dronowych – m.in. Jóhann Jóhansson (Sicario), Joseph Trapanese (Tron: Dziedzictwo), Cliff Martinez (Solaris) i Dave Porter (serial Breaking Bad).

Sztukę komponowania muzyki do trailerów przybliży Chris Brown (wytwórnia West One Music) a o muzyce narracyjnej opowie Vasco Hexel (Royal College of Music w Londynie). Warsztaty i panele poprowadzą także: polski mistrz kina i muzyk – Łukasz Targosz (Wataha, Pakt, Pitbull. Nowe porządki) i młody i niezwykle utalentowany – Jan Sanejko (laureat FMF Young Talent Award w 2014 roku, współpracownik D. Navarro przy ścieżce dźwiękowej do Odlotowej przygody).

9. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
Od 24 maja do 30 maja 2016 roku
Organizatorzy: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, RMF Classic
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR