• 2016-04-23

Wystawa zdjęć Brave Kids Warszawa

25 kwietnia w Centrum Promocji Kultury w Warszawie rozpocznie się wystawa zdjęć Brave Kids Warszawa. W czasie wystawy zostanie pokazany film Dzieci świata.

Brave Kids Warszawa, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brave Kids Warszawa, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skąd pomysł na wystawę? Organizatorzy pragną propagować ideę Brave Kids wśród ludzi, którzy jeszcze nie zetknęli się z projektem, wychodzić z nim w świat. Mimo że od kilku lat aktywnie działają i realizują Brave Kids w Warszawie, nadal jest wielu mieszkańców stolicy, którzy nie słyszeli o tymże projekcie.

Specjalnie zorganizowana wystawa pokaże czym jest Brave Kids, jakie doświadczenia wiążą się z udziałem w projekcie i choć w minimalnym stopniu przekaże związane z projektem emocje. Na zdjęciach będzie można zobaczyć więc uczestników projektu – dzieci pochodzące z Burundi, Nepalu, Gruzji, Polski, Czeczenii, Ukrainy, Kirgistanu czy Ugandy. Będziemy mogli oglądać też rodziny goszczące, które na dwa tygodnie otwierają swoje domy i swoje serca dla dzieci ze świata otrzymując niezapomnianą dawkę emocji, przeżyć, otwartości na świat i komunikacji międzykulturowej. Na zdjęciach uwieczniona została również praca wolontariuszy, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają dzieci  w czasie ich pobytu w Polsce. Nie zabraknie także dokumentacji barwnych pokazów uczestników, które są mieszanką kultur i udowadniają że sztuka i wspólne tworzenie potrafią burzyć wszelkie bariery między ludźmi.

Poprzez wystawę organizatorzy chcieliby szerzyć informację o projekcie ale też w ten sposób zachęcić odbiorców do aktywnego włączenia się w projekt – jako rodzina goszcząca, wolontariusz, uczestnicy spektakli i pokazów.Wszystkie zebrane zdjęcia są autorstwa rodzin goszczących i wolontariuszy oraz przyjaciół projektu,  którzy dzięki swoim fotografiom pragną ukazać emocje i swoje zaangażowanie w Brave Kids. Na zdjęciach uchwycili ważne dla siebie momenty związane z projektem.

Autorzy zdjęć: Zbigniew Chrobak, Iwona Cichowicz, Magdalena Sokołowska, Luiza Khuchbarova, Alicja Duraj-Karolak, Piotr Koper, Ola Brożyna, Marek Maziarz (BTW Photographers), JUGO fotograf.

Brave Kids – projekt powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival – przeciw Wypędzeniom z Kultury. Misją organizatorów jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać. Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie do uczestnictwa lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron. Poprzez Brave Kids pragniemy tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie.

Wystawa zdjęć Brave Kids Warszawa
Rozpoczęcie: 25 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Centrum Promocji Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR