• 2016-04-23

Wystawa zdjęć Brave Kids Warszawa

25 kwietnia w Centrum Promocji Kultury w Warszawie rozpocznie się wystawa zdjęć Brave Kids Warszawa. W czasie wystawy zostanie pokazany film Dzieci świata.

Brave Kids Warszawa, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brave Kids Warszawa, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skąd pomysł na wystawę? Organizatorzy pragną propagować ideę Brave Kids wśród ludzi, którzy jeszcze nie zetknęli się z projektem, wychodzić z nim w świat. Mimo że od kilku lat aktywnie działają i realizują Brave Kids w Warszawie, nadal jest wielu mieszkańców stolicy, którzy nie słyszeli o tymże projekcie.

Specjalnie zorganizowana wystawa pokaże czym jest Brave Kids, jakie doświadczenia wiążą się z udziałem w projekcie i choć w minimalnym stopniu przekaże związane z projektem emocje. Na zdjęciach będzie można zobaczyć więc uczestników projektu – dzieci pochodzące z Burundi, Nepalu, Gruzji, Polski, Czeczenii, Ukrainy, Kirgistanu czy Ugandy. Będziemy mogli oglądać też rodziny goszczące, które na dwa tygodnie otwierają swoje domy i swoje serca dla dzieci ze świata otrzymując niezapomnianą dawkę emocji, przeżyć, otwartości na świat i komunikacji międzykulturowej. Na zdjęciach uwieczniona została również praca wolontariuszy, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają dzieci  w czasie ich pobytu w Polsce. Nie zabraknie także dokumentacji barwnych pokazów uczestników, które są mieszanką kultur i udowadniają że sztuka i wspólne tworzenie potrafią burzyć wszelkie bariery między ludźmi.

Poprzez wystawę organizatorzy chcieliby szerzyć informację o projekcie ale też w ten sposób zachęcić odbiorców do aktywnego włączenia się w projekt – jako rodzina goszcząca, wolontariusz, uczestnicy spektakli i pokazów.Wszystkie zebrane zdjęcia są autorstwa rodzin goszczących i wolontariuszy oraz przyjaciół projektu,  którzy dzięki swoim fotografiom pragną ukazać emocje i swoje zaangażowanie w Brave Kids. Na zdjęciach uchwycili ważne dla siebie momenty związane z projektem.

Autorzy zdjęć: Zbigniew Chrobak, Iwona Cichowicz, Magdalena Sokołowska, Luiza Khuchbarova, Alicja Duraj-Karolak, Piotr Koper, Ola Brożyna, Marek Maziarz (BTW Photographers), JUGO fotograf.

Brave Kids – projekt powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival – przeciw Wypędzeniom z Kultury. Misją organizatorów jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać. Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie do uczestnictwa lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron. Poprzez Brave Kids pragniemy tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie.

Wystawa zdjęć Brave Kids Warszawa
Rozpoczęcie: 25 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Centrum Promocji Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR