Magical Dreams III

Magical Dreams III to tytuł nowej wystawy, która będzie prezentowana w przestrzeniach Galerii Miejskiej we Wrocławiu od 6 maja. Na ekspozycji zostaną pokazane dzieła aż 33 artystów polskich i zagranicznych. Pokaz jest realizowany przy współpracy z Bator Art Gallery.

Józef Stolorz, „Hortus contemplatio choralis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Józef Stolorz, „Hortus contemplatio choralis” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W dzisiejszym świecie sztuki brakuje rozróżnienia między wartościami estetycznymi a artystycznymi. Przy spadku wartości piękna i podejrzliwości, jakie wzbudza ono wśród artystów, wyobraźnia stała się dla piękna współtowarzyszką w banicji ze świata artystycznego.

Nie tylko w sztuce, ale także w życiu codziennym, da się odczuć coraz większy deficyt wyobraźni. Właśnie dlatego wystawa Magical Dreams III prezentuje twórczości artystów, którzy tygodniami, skrupulatnie, krok po kroku zamieniają swoje wizje dyktowane wyobraźnią na faktycznie istniejące obiekty.

Tim Roosen, „Kadesh” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tim Roosen, „Kadesh” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przedstawiając dzieła z szerokiego wachlarza postaw twórczych – malarstwa, szkła czy metaloplastyki – Galeria Miejska we Wrocławiu i Bator Art Gallery zapraszają do podróży po krainie magii, tajemnic, mitów i legend. Jak się okazuje, jest to kraina krainie bliska i dostępna każdemu, o czym świadczy choćby liczba krajów, z których pochodzą artyści przedstawiający swoje prace. Będzie to podróż tajemnicza i mistyczna do miejsc pełnych symboli, znaków i alegorii. Podróż do światów równoległych, a jednak gdzieś obok nas obecnych.

Wystawa Magical Dreams III jest trzecia odsłoną wydarzenia, które od 2011 roku organizowane jest z inicjatywy Beskidzkiej Galerii Sztuki Bator Art Gallery. Tegoroczna edycja prezentuje twórczość artystów z Polski (Karol Bąk, Bronisław Giefert, Mariola Jaśko, Jarosław Jaśnikowski, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kukowski, Graszka Paulska, Lech Pierchała, Zbigniew Seweryn, Leszek Sokół, Józef Stolorz, Dariusz Ślusarski, Roch Urbaniak, Adam Widełka, Krzysztof Wiśniewski, Mariusz Zdybał), Niemiec (Angerer der Ältere, Kathrina S. Baumgartner, Jacek Lipowczan, Leo Plaw, Otto Rapp), Austrii (Peter Gric), Danii (Claus Brusen), Irlandii (Alen Kopera), Holandii (Rick Lelieveld), Włoch (Fabrizio Riccardi), Belgii (Tim Roosen), Chorwacji (Iskren Semkov), Francji (Liba W. Stambollion), Ukrainy (Igor Grechanyk), Rosji (Micha Lobi) oraz dalekiego Meksyku (Jose Parra) i Stanów Zjednoczonych (Joseph Kaliher).

Wystawa Magical Dreams III po wizycie we Wrocławiu, wyruszy w dalszą drogę, aby rozsiewać czar i tajemnicę w Zielonej Górze i Niemczech.

Magical Dreams III
Od 6 maja do 11 czerwca 2016 roku
Galeria Miejska we Wrocławiu

Dodaj komentarz