Wiosennie – NCK w Krakowie

Od 24 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie królował będzie kolor. Organizatorzy zapraszają na wiosenny koncert zespołu tanecznego Nowa Huta, tęczową wystawę fotografii oraz filmowe spotkania z  m.in. Toddem Haynesem, Milosem Formanem i Derekiem Jarmanem.

Autor: Chloe Deroy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Chloe Deroy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Nowa Huta wielokrotnie brał udział w realizacjach telewizyjnych i teatralnych oraz w widowiskach plenerowych. Jest laureatem i uczestnikiem wielu znaczących festiwali i konkursów, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. W sierpniu tego roku zespół będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu.

Kolejnego dnia w Nowohuckim Centrum Kultury pasjonaci kina wziąć będą mogli udział w Akademii Filmowej pt. Dotyk aniołów czy diabła. Wielcy artyści na ekranie. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane fragmenty m.in. filmy dotyczące malarstwa jak Caravaggio Dereka Jarmana, Dziewczyna z perą Petera Webbera czy Pollock Eda Harris.

Kilka dni później oglądać będzie można wystawę fotografii Chloe Deroy Malarka Tęczy. Artystka za pomocą fotografii kreuje barwny świat snów, nie korzystając przy tym z programów graficznych –  sceny i efekty są realizowane bezpośrednio podczas fotografowania.

Wiosenny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta
24 kwietnia 2016 roku, godz. 17.00
Scena NCK

Dotyk aniołów czy diabła. Wielcy artyści na ekranie – Akademia Filmowa
25 kwietnia 2016 roku, godz. 18.00
sala kameralna NCK

Malarka Tęczy – wystawa fotografii Chloe Deroy
Od 28 kwietnia do 28 maja 2016 roku
Wernisaż: 28 kwietnia, godz.18.00
Foto Galeria NCK
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz