Interstelaż, czyli UFO w galerii

Krakowska Galeria Potencja zaprasza 23 kwietnia na wernisaż wystawy Interstelaż. Czy Obcy istnieją? To nie kwestia wiary, to kwestia dowodów.

Wystawa „Interstelaż” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Interstelaż” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Interstelaż zaprezentuje artefakty przekazane przez organizacje ufologiczne. Znajdą się na niej także artystyczne wizje dotyczące tego tematu, oscylujące na granicy performansu, land artu i univers artu. Organizatorzy zapewniają, że na odwiedzający pokaz nie będą wiedzieć kim są, skąd pochodzą i dokąd zmierzają.

Wystawa powstała dzięki wsparciu Fundacji im. Elizy z Pareńskich Leszczyńskiej.

Galeria Potencja – powstała z inicjatywy trójki młodych malarzy z Krakowa: Karoliny Jabłońskiej, Tomasz Kręcickiego i Cyryla Polaczka. Artyści swoją wystawienniczą działalność zaczęli już w 2012 roku, a za symboliczny początek galerii Potencja uznają wystawę pt. Wiosna, która miała miejsce w nieistniejącym już barze Wiarus. Od tego czasu regularnie tworzą wystawy, zapraszając do współpracy artystów z kraju i zagranicy. Obecnie chcą tworzyć wydarzenia bez wykalkulowanej, za to w charakterystycznym dla nich „punkowym duchu”. Potencja definiuje energię twórczą, jaka połączyła artystów. Ma na celu kooperatywne działania, oscylujące na granicy interaktywnego widowiska i performansu.

Interstelaż
Od 23 kwietnia do 1 maja 2016 roku
Wernisaż: 23 kwietnia 2016 roku, godzina 19.00
Galeria Potencja
Kraków

Dodaj komentarz