Odkryj Służew z Filipem Springerem!

W sobotę 23 kwietnia Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza na prezentację audiowizualnego reportażu Filipa Springera o warszawskim Służewie i dwugodzinny spacer architektoniczny po tej dzielnicy z autorem m.in. Miedzianki. Historii znikania czy najnowszej Księgi zachwytów. Na spacer obowiązują zapisy przez stronę NInA.

Filip Springer, archiwum prywatne (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filip Springer, archiwum prywatne (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filip Springer to reporter, fotograf, który współpracuje z „Dużym Formatem”, „Polityką”, „Tygodnikiem Powszechnym”. Jest autorem książek reporterskich poświęconych przestrzeni, między innymi Zaczynu. O Zofii i Oskarze Hansenach (Karakter) oraz Wanny z kolumnadą. Reportaży o polskiej przestrzeni (Czarne). Stypendysta Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego.

W rok po premierze Służewa – reportażu audiowizualnego Filipa Springera, autor opowie, jak zmapował Służew, co odkrył, kogo poznał i co go zaskoczyło. Po prezentacji w sali kinowej Instytutu, o godzinie 12.00 reporter poprowadzi dwugodzinny spacer architektoniczny ulicami Służewa, który będzie wyjątkową okazją, by poznać tę dzielnicę jako miasto-wieś, miasto-ogród i miasto-osiedle.

Odkryj Służew z Filipem Springerem!
23 kwietnia 2016 roku, godz. 11.00
Spacer: od godziny 12.00
Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie

Dodaj komentarz