• 2016-04-21

Scena Tańca Studio kwiecień 2016

25 kwietnia Teatr Studio zaprasza na Scenę Tańca Studio 2016 w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest 29 kwietnia. Z tego powodu sam taniec (taniec wokół tańca) stał się głównym tematem kwietniowych edycji Sceny Tańca Studio.

Scena Tańca Studio – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Scena Tańca Studio – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Postmodern dance” – zwyczajne ciało, codzienne ruchy, sportowe stroje, odejście od teatralności, charakterystycznej dla poprzedniego nurtu „modern dance” oraz bliska, dynamiczna współpraca z teoretykami i artystami innych dziedzin sztuki to dziedzictwo, jakie nam po działaniach nowojorskich artystów pozostało. Konfrontując się z fragmentami teoretycznych wypowiedzi oraz fragmentami ruchowych utworów młode pokolenie polskich choreografów próbuje sobie odpowiedzieć na pytania: ile z tej tradycji zostało? Co się na dobre przyjęło? I jak to się przejawia?

W programie m.in:

  • 5 rzeczy albo kilka twierdzeń o choreografii
  • Umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam
  • Democratic body
  • Warsztaty Anatomia świadomości

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy dni każdego miesiąca Studio jest przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdują się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Scena Tańca Studio 2016
Od 25 do 27 kwietnia 2016 roku
Teatr Studio w Warszawie

Dodaj komentarz