Come Party with the Writers

Przed nami najbardziej rozpisany weekend wiosny. 23 kwietnia o godz. 19.00 wszyscy, którzy piszą albo o pisaniu marzą, są zaproszeni do klubu Pauza In Garden w Krakowie na Come Party with the Writers – otwarte wydarzenie o pisaniu. Z kolei 24 kwietnia odbędą się warsztaty pisania z Jakubem Ćwiekiem, które zainaugurują cykl warsztatów z pisarzami w ramach Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO.

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” (źródło: materiały prasowe)

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” (źródło: materiały prasowe)

Come party with the writers – otwarte wydarzenie o pisaniu
23 kwietnia, godz. 19.00, Pauza In Garden

Wyobraź sobie ciepły wiosenny wieczór. W Krakowie. Kawiarnia z pufami, wysokim sufitem i białym barem powoli się zapełnia. Wśród gości są bardzo różne osoby, ale łączy je jedno: chcą pisać. Chciałyby pisać. Pisanie jest dla nich ważne, interesujące. W końcu muzyka cichnie i kawiarnię wypełniają głosy pisarek, które przez ostatnie pół roku pisały swoje powieści. Potrzebują bardzo Twoich braw! A potem przed publicznością staje 8 wspaniałych kobiet, które dla pisania pokonały bardzo różne przeszkody. Czasami małe, a czasami wielkie. Kiedy jedna z nich mówi «Żeby mieć czas na pisanie mojej książki, przestałam sprzątać» czujesz, jak rośnie w Tobie siła, że Ty też możesz wybrać. Ty też możesz pisać. Kiedy kolejna opowiada, jak kiedyś uważała, że pisać absolutnie nie potrafi, a teraz po prostu to robi, czujesz do niej falę sympatii. O swojej pisarskiej drodze opowie też pisarka, dla której pisanie powieści jest ogromną przyjemnością. I taka, do której bohaterka przyszła i męczyła ją tak długo, dopóki nie zaczęła pisać.

Tak o tym wydarzeniu pisze Maria Kula, redaktorka, organizatorka kursów i warsztatów pisania, we współpracy z którą został przygotowany cykl warsztatów z pisarzami.

Tego dnia czeka na wszystkich cała moc atrakcji. W programie wieczoru m.in. fragmenty powieści czytane przez uczestniczki Szkoły Pisania Powieści, inspirujące opowieści pisarek, spotkanie z redaktorem z Wydawnictwa Literackiego, zabawa w szukanie własnych historii, a przede wszystkim długie rozmowy o pisaniu.

Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także Wydawnictwo Literackie.

Jakub Ćwiek, fot. Agata Krajewska (źródło: materiały prasowe)

Jakub Ćwiek, fot. Agata Krajewska (źródło: materiały prasowe)

Bohater fantastyczny – warsztaty pisania z Jakubem Ćwiekiem
24 kwietnia, godz. 12.00
Koszt warsztatów: 50 zł; liczba miejsc: 10

Wszystko zaczyna się od bohatera – nie ma dobrej powieści bez wyrazistej postaci i nawet świetnie skonstruowany świat fantastyczny bez dobrego bohatera to za mało. Jak go stworzyć, opowie i pokaże Jakub Ćwiek, jeden z najbardziej popularnych autorów fantastyki, znany z zamiłowania do klasycznego rocka oraz popkultury, znawca i popularyzator komiksów na polskim rynku, autor wydanej kilka dni temu powieści Grimm City. Wilk!, a także osiemnastu innych książek, laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Zajęcia z Jakubem Ćwiekiem inaugurują cykl warsztatów z pisarzami, przygotowany we współpracy z Marią Kulą, redaktorką, autorką kilkudziesięciu kursów i warsztatów pisania, a także autorskiej Szkoły Pisania Powieści. Kolejne warsztaty już 26 maja poprowadzi Tomek Michniewicz, dziennikarz, podróżnik i autor bestsellerowych książek podróżniczych.

O miejscu, w którym odbędą się warsztaty, zakwalifikowani uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Więcej informacji o warsztatach i możliwości zapisu znaleźć można na stronie internetowej Miasta Literatury oraz na nowej stronie Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO.

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 

23 i 24 kwietnia 2016 roku
Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kraków

Dodaj komentarz