• 2016-04-21

Festiwal Tańca Współczesnego Spacer

30 kwietnia Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na Festiwal Tańca Współczesnego Spacer na rękach

Gosia Mielech, Festiwal Tańca Współczesnego Spacer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gosia Mielech, Festiwal Tańca Współczesnego Spacer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spacer  to cykliczny festiwal, odbywający się od 2012 roku w długi weekend majowy. Festiwal prezentuje różne formy tańca współczesnego, ze szczególną uwzględnieniem współczesnych form teatru tańca, poszerzonych o formy improwizacyjne. Skierowany jest do entuzjastów, teoretyków i praktyków tańca, a przede wszystkim do szerokiej publiczności.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty tańca współczesnego Ciałowanie, które w tym roku zostały poszerzone o wyjątkowe formy, nawiązujące do tegorocznej myśli przewodniej, czyli Spaceru na rękach. Wśród nich znajdują się: bboying (break dance), acrobatic circus movement i parkour. Dodatkową ofertę edukacyjną stanowią warsztaty fotografii tańca z Katarzyną Machniewicz, laureatką głównej nagrody w Konkursie Fotografii Teatralnej, edycja 2015.

Spacer spełnia funkcję integracyjną dla ogólnopolskiego środowiska tanecznego, zapraszając do Nowohuckiego Centrum Kultury osoby na różnym poziomie zaawansowania tanecznego oraz twórców – zarówno uznanych choreografów, działających na scenie od wielu lat, jak i młodych, utalentowanych artystów, znajdujących się na początku swojej choreograficznej drogi.

W programie m.in.:

  • Out Cry, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, oddział Krakowskiej PWST: spektakl dyplomowy;
  • Profanum, Ruchomy Kolektyw, choreografia Kamil Wawrzuta, Warszawa;
  • Płaczki, Grupa Wokół Centrum, choreografia Agata Moląg, Kraków.

Festiwal Tańca Współczesnego Spacer na rękach
Od 30 kwietnia do 3 maja 2016 roku
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz