Nieobecność

23 kwietnia w Galerii Sztuki Platon we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Ewy Zwarycz. Mocne, soczyste kolory autorka przełamuje wizerunkami bladych postaci o przeraźliwie pustych spojrzeniach.

Autor: Ewa Zwarycz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Ewa Zwarycz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł wystawy w kontekście prezentowanych prac, użyty jest w sposób paradoksalny. Bohaterki obrazów Zwarycz są obecne jedynie w sensie fizycznym, na poziomie mentalnym zdają się być jednak zupełni gdzie indziej. Zagadką pozostaje to, co kryje się za sylwetkami jakie przybierają ich ciała, za wyrazami ich twarzy czy spojrzeniami.

Postacie, bardziej manekinowe niż cielesne, o starannie wystudiowanych, czasem prowokujących pozach, są zmysłowe i piękne, zdają się jednak skrywać w sobie jakieś sekrety i tajemnice.

Autor: Ewa Zwarycz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Ewa Zwarycz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spojrzenia bohaterek obrazów zdają się być skierowane do wewnątrz. Ich twarze podkreślone są dodatkowo ostrym makijażem lub innymi, starannie dobranymi dodatkami i kobiecymi atrybutami, jak woalki i inne elementy stroju.

Każdy z ponad 20 prezentowanych na wystawie obrazów wprowadza niepowtarzalną atmosferę, niesie z sobą aurę tajemnicy, pełną niedopowiedzeń i dwuznaczności, pozostawiając jednak bardzo dużo miejsca na indywidualną interpretację.

Ewa Zwarycz – urodziła się w 1980 roku w Nysie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, stypendystką Marszałka Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej, opieki nad zabytkami i upowszechniania kultury oraz stypendystką burmistrza Strasburga (Francja). Jest autorką kilku wystaw indywidualnych, uczestniczyła także w licznych festiwalach i projektach zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, a także Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Kanadzie. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Nieobecność – wystawa malarstwa Ewy Zwarycz 
Od 23 kwietnia do 27 maja 2016 roku
Wernisaż: 23 kwietnia 2016 roku, godz. 19.00
Galeria Sztuki Platon
Wrocław

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR