• 2016-04-21

Bone Tomahawk

25 kwietnia Kino Pod Baranami w Krakowie zaprasza na przedpremierowy pokaz drapieżnego westernu Bone Tomahawk w reżyserii S. Craiga Zahlera z Kurtem Russellem w roli głównej.

„Bone Tomahawk”, reż. S. Craig Zahler (źródło: materiały prasowe)

„Bone Tomahawk”, reż. S. Craig Zahler (źródło: materiały prasowe)

Dziki Zachód. Mała, leniwa mieścina Bright Hope. Pusty saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek. Pewnego dnia spokój miasteczka burzy przybycie mężczyzny, który wzbudza podejrzenia szeryfa. Dochodzi do przypadkowej strzelaniny, w wyniku której nieznajomy zostaje ranny i trafia do więzienia. Dyżur pełni przy nim młoda i piękna lekarka. Rankiem więzienie okazuje się puste. Wszystko wskazuje na to, że więźnia i lekarkę porwało plemię Indian – krwiożerczych kanibali, budzących grozę w mieszkańcach miasteczka.

W pościg za nimi rusza szeryf Hunt (Kurt Russell), jego wiekowy zastępca (Richard Jenkins), miejscowy dandys (Matthew Fox) oraz mąż porwanej lekarki (Patrick Wilson). Nie spodziewają się, że okrucieństwo wroga, z którym przyjdzie im się zmierzyć, nie zna granic. Ta wspólna wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

„Bone Tomahawk”, reż. S. Craig Zahler (źródło: materiały prasowe)

„Bone Tomahawk”, reż. S. Craig Zahler (źródło: materiały prasowe)

Bone Tomahawk to reżyserski debiut S. Craiga Zahlera, amerykańskiehgo pisarza, scenarzysty i muzyka, który doświadczenie w branży filmowej zdobywał jako operator. Podobnie jak w swojej twórczości literackiej, w Bone Tomahawk Zahler zręcznie połączył kilka gatunków: klasyczny western, kanibalistyczny horror i komedię.

Dodatkowym atutem filmu jest doborowa obsada: Kurt Russell (Nienawistna ósemka), Patrick Wilson (Małe dzieci, Jack Strong), Matthew Fox (Lost – Zagubieni), Richard Jenkins (Spotkanie, Olive Kitteridge) oraz Lili Simmons (serial Banshee).

Bone Tomahawk – pokaz przedpremierowy
Reżyseria: C. Craig Zahler
Dystrybucja: Wistech
25 kwietnia 2016 roku, godz. 20.45
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz