• 2016-04-20

Design odczaruje Dworzec Świebodzki

23 kwietnia w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja targów sztuki użytkowej kontury. Targi są obecne we Wrocławiu od 2014 roku i zyskały sobie spore grono odbiorców, którzy poszukują estetycznych, dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych przedmiotów.

Maszyna Kreacji (źródło: materiały prasowe)

Maszyna Kreacji (źródło: materiały prasowe)

Po raz pierwszy kontury. zagoszczą na Dworcu Świebodzkim, który znajduje się w sercu miasta i wyróżnia się architekturą w stylu późnoklasycystycznym. Piękna fasada z rzeźbami Pomeranii i Silesii przypomina o czasach świetności i symbolizuje dwie prowincje, które dworzec miał połączyć.

W 1991 roku z dworca odprawiono ostatni pociąg. Opustoszały budynek zmienił się wówczas w centrum kulturalne. Kolej wydzierżawiła pomieszczenia Teatrowi Polskiemu, otwarto kluby nocne i muzyczne. Jednak, większości wrocławian Świebodzki kojarzy się z niedzielnym targowiskiem, które od lat dominuje krajobraz placu Orląt Lwowskich i okolic.

Na konturach. będzie można znaleźć wiele inspiracji wnętrzarskich, zakupić meble, artykuły wyposażenia wnętrz czy rękodzieło. Oprócz oryginalnych przedmiotów targi są także okazją do spotkań z twórcami oraz projektantami wnętrz. Na 33 stoiskach można oczekiwać zróżnicowanej oferty od wystawców z całej Polski (np. Maszyna Kreacji, Cotton Badger, Maptu, MANO.ceramics).

Na targach nie zabraknie też wydawnictw, które oferując dobrą literaturę kładą nacisk na sztukę ilustracji i dobrze zaprojektowaną książkę.

targi sztuki użytkowej kontury.
23 kwietnia 2016 roku, w godzinach 11.00–19.00
Dworzec Świebodzki
Wrocław

Dodaj komentarz