• 2016-04-20

Zły 2 czyli Noc w Muzeum

16 kwietnia podczas szczecińskiej imprezy z okazji Record Store Day miała miejsce premiera albumu Zły 2, czyli Noc w Muzeum. To druga płyta szczecińskiego artysty Konrada Pawickiego zawierająca materiał zarejestrowany podczas koncertu w Teatrze Współczesnym w Szczecinie 23 maja 2015 roku.

Konrad Pawicki & Band, fot. Martyna Mietluk (skasofon i kontrabas) (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Konrad Pawicki & Band, fot. Martyna Mietluk (skasofon i kontrabas) (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Repertuar albumu to autorskie teksty aktora, poety i prezentera radiowego Konrada Pawickiego. Za muzykę odpowiedzialni są współpracujący z nim szczecińscy muzycy Jacek Wierzchowski, Piotr Klimek oraz Wiktor Szostak. Muzycznie zawartość płyty oscyluje pomiędzy klasycznym jazzem, swingiem a piosenka literacką. Artysta starał się oddać atmosferę koncertu a więc mamy brawa i dialogi z widownią oraz osobiste komentarze do piosenek.

 Ktoś, kto sięgnie po tę płytę, będzie miał do czynienia z czymś wyjątkowym – zapewnia Pawicki. – Zarejestrowany na niej koncert zagraliśmy w ramach obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. A coś takiego zdarza się raz na 250 lat.

Album promuje teledysk do utworu Zły, który utrzymany jest w klimacie filmów Noir i doskonale wpisuje się zarówno w filmowe pasje Pawickiego jak i klimat muzyki jaką słuchacze odnajdą na jego najnowszym albumie.

Konrad Pawicki & Band | Zły 2, czyli Noc w Muzeum
16 kwietnia 2016 roku
Jimmy Jazz Records

Dodaj komentarz