Język obcy sztuki – rozmowa z Jarosławem Kozłowskim

21 kwietnia w toruńskim CSW odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu, organizowanego w Czytelni pod hasłem Język obcy sztuki. Jego gościem będzie Jarosław Kozłowski, którego twórczość prezentowano na niedawno zakończonej w CSW wystawie Doznania rzeczywistości i praktyki konceptualne 1965–1980.

„Język obcy sztuki” – rozmowa z Jarosławem Kozłowskim (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Język obcy sztuki” – rozmowa z Jarosławem Kozłowskim (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas kolejnych spotkań dyskusja będzie obracać się wokół odwiecznego pytania Co artysta miał na myśli? O grach słownych i trudnym języku sztuki będzie można porozmawiać z artystami, którzy postarają się wyjaśnić, dlaczego sztuka współczesna posługuje się językiem obcym dla większości widzów.

Jarosław Kozłowski – urodził się w 1945 roku w Śremie. W latach 1963–1969 studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie od 1970 roku zatrudniony jest jako nauczyciel akademicki . W latach 1981–1987 został rektorem tej uczelni. W 1971 roku zainicjował wspólnie z Andrzejem Kostołowskim międzynarodową sieć artystyczną NET (1971). Od roku 1972 do roku 1990 prowadził Galerię Akumulatory 2 w Poznaniu, w której prezentował twórczość polskich i zagranicznych artystów awangardowych. Zajmuje się rysunkiem, instalacją, malarstwem, książką artystyczną, działaniami performatywnymi. Jest uczestnikiem ponad stu wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie.

Język obcy sztuki – rozmowa z Jarosławem Kozłowskim
21 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (Czytelnia)

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Która z wymienionych instytucji Twoim zdaniem najlepiej promuje architekturę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR