• 2016-04-20

baum electronic & X.A.O. w Centrum Reanimacji Kultury

W niedzielę 24 kwietnia w Centrum Reanimacji Kultury wystąpią artyści z dwoma eksperymentalnymi, elektronicznymi projektami muzycznymi: baum electronic & X.A.O.

baum electronic – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

baum electronic – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

baum electronic to projekt muzyczny osadzony nurtcie cold electronica, ale z silnym wpływem brzmień rockowo-industrialnych. Fani muzyki eksperymentalnej z pewnością znajdą coś dla siebie. Projekt został założony dwanaście lat temu przez Arkadiusza „Baum” Wolskiego, kompozytora i producenta odpowiedzialnego za całokształt Bauma. Na koncercie w CRK będzie można usłyszeć najnowszy materiał artysty.

Rav Duch Kosela, czyli twórca X.A.O określa swoją muzykę jako ritual drone trance. Głównym zamierzeniem X.A.O. jest wprowadzanie w trans, zarówno poprzez muzykę jak i wizualizacje. Projekt ten jest kompozycją dźwięków o zróżnicowanej formie i cechującą się rytmicznymi frazami. Natomiast wizualizacja stanowi zbiór obrazów, w których przewijają się symbole oraz rysunki tworzone w oparciu o różne kultury. Zamierzeniem jest ukazanie powiązań pomiędzy tradycją wschodnią oraz zachodnią, poprzez łączenie ich w nierozerwalną całość.

baum electronic & X.A.O.
24 kwietnia 2016 roku, o godz. 19.30
Centrum Reanimacji Kultury we Wrocławiu

Dodaj komentarz