• 2016-04-20

6. Festiwal Filmów Animowanych

Od 18 kwietnia w Bydgoszczy trwa 6. Festiwal Filmów Animowanych. Miłośnicy animacji podczas wydarzenia będą mogli obejrzeć najciekawsze, nagradzane na międzynarodowych festiwalach produkcje, zapoznać się z filmami konkursowymi oraz wziąć udział w warsztatach.

„Velodrool”, reż. Sander Joon (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Velodrool”, reż. Sander Joon (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oprócz całodziennych pokazów filmów animowanych, interesującym wydarzeniem są organizowane przez Festiwal warsztaty. Drugiego dnia festiwalu w tajniki dubbingowego fachu wprowadzali Katarzyna Chmara – aktorka, wielokrotnie użyczająca swojego głosu w dubbingach i jako lektor filmowy; oraz Jędrzej Rochecki – kompozytor muzyki poważnej, filmowej i teatralnej, doświadczony realizator dźwięku, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Warsztaty dubbingowe potrwają trzy dni.

Natomiast bydgoska Barka Lemara na czas trwania Festiwalu zmieniła się w warsztat produkcji i animowania lalek. Zajęcia prowadzi Łukasz Wiese, opiekun pracowni multimediów Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy, absolwent kursu dla lalkarzy Studia SEMAFOR.

Wyniki prac wszystkich grup warsztatowych zostaną zaprezentowane w ramach gali wieńczącej zmagania w animocjowych konkursach.

„Missing one player”, reż. Lei Lei (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Missing one player”, reż. Lei Lei (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trzeciego dnia Festiwalu rozpoczyna się walka o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany. W ramach I pokazu filmów konkursowych zostanie zaprezentowanych 11 tytułów spośród 32 filmów walczących o główne trofeum festiwalu.

W zestawieniu zobaczyć będzie można m.in. belgijsko-holenderską opowieść o mężczyźnie, który nie lubi włosów, na niektórych częściach ciała pt. No Man’s Bush (reżyseria: Jelle van Meerendonk) i estońską historię o tym, co potrafi zrobić dla papierosów nałogowy palacz-rowerzysta pt. Velodrool (reżyseria: Sander Joon).

Oprócz ego obejrzeć będzie można dwa flmy zrealizowane w niecodziennych technikach. Oba to dzieła chińskich artystów. Reprezentującą Chiny animację-kolaż Missing one player wyreżyserowała Lei Lei, zaś animację zrealizowaną techniką malarstwa na papierze, pt. Last Judgement wyreżyserował Chińczyk z USA, Junyi Xiao

6. Festiwal Filmów Animowanych Animocje
Od 18 kwietnia do 24 kwietnia 2016 roku
Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR