Kameralne miniatury tkackie

11. Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, która rozpocznie się 9 maja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, jest przekrojowym przeglądem prac obrazujących polskie poszukiwania i rozwiązania w sztuce miniatorskiej operującej tekstylnym medium. Pokaz odbędzie się w ramach 15. Międzynarodowego Triennale Tkaniny.

11. Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

11. Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawy miniatury tkackiej od lat cieszą się zainteresowaniem artystów i publiczności. Kameralne dzieła sztuki są znakomitym narzędziem do przedstawiania, choćby skrótowo, aktualnych zainteresowań artystycznych. Są też wygodnym narzędziem komunikacji w świecie tekstylnego medium. Przeznaczone do bliskiego odbioru, zabawne, prowokujące, pouczające, efektowne formy z treścią „podaną w pigułce” wbrew swojemu formatowi są wielkie – wielkością swojego przesłania.

Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej debiutowała w Łodzi w 1985 roku. Od początku stanowiła najważniejszy z przeglądów związany z tą dyscypliną. Z kolei w 1998 roku po raz pierwszy zawitała do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – wraz z Fundacją Protextil. Od 2004 roku realizowana jest przez Dział Tkaniny Artystycznej muzeum.

Tegoroczna wystawa prezentuje minitkaniny i minidzieła autorstwa 101 twórców, które zostały wybrane przez ogólnopolskie jury. Jurorzy przyznali nominacje do nagrody za najlepszą pracę oraz wyłonili laureata 11. konkursowej wystawy.

Nazwiska osób nominowanych, a przede wszystkim zwycięzcę, poznamy w dniu wernisażu wystawy. Pracę laureata oraz 150 innych będzie można oglądać niemal do końca wakacji.

11. Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej
Wystawa towarzysząca 15. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny
Od 9 maja do 28 sierpnia 2016 roku roku
Wernisaż: 9 maja 2016 roku, godzina 15.00
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR