• 2016-04-18

Niebezpieczny świat mody

Modelka to film Madsa Matthiesena – twórcy uhonorowanego nagrodą za najlepszą reżyserię za obraz Misiaczek na  Festiwalu Filmowym Sundance. W jego najnowszej produkcji zobaczymy m.in. gwiazdę hitu Deadpool – Eda Skreina, supermodelkę Marię Palm oraz polską gwiazdę światowej sceny modelingu – Charlotte Tomaszewską. Premiera filmu już 13 maja.

„Modelka”, reż. Mads Matthiesen, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Modelka”, reż. Mads Matthiesen, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film przedstawia fascynujące kulisy świata paryskiej mody. Marzeniem Emmy (Maria Palm) jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje upragnioną szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody – Paryża. Wprowadza się do lokalu, gdzie mieszka pochodząca z Polski Zofia (Charlotte Tomaszewska). Nowa przyjaciółka wprowadza nowicjuszkę w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez.

Emma bardzo szybko zaczyna odnosić sukcesy. Na jednej z sesji zdjęciowych poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa – Shane’a (Ed Skrein). Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce jednak ich relacja zacznie przybierać charakter niebezpiecznej obsesji. Emma szybko poznaje prawdziwe kulisy branży modelingu.

Modelka
Reżyseria: Mads Matthiesen
Premiera: 13 maja 2016 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz