• 2016-04-18

Maraton Beethovenowski w Filharmonii Krakowskiej

22 i 23 kwietnia w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się Maraton Beethovenowski, podczas którego na scenie staną Azis Sadikovic i Boris Giltburg.

„Maraton Beethovenowski ” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Maraton Beethovenowski ” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ubiegłym tygodniu – Mozart, w nadchodzącym – młodszy od niego i trzeci w panteonie klasyków wiedeńskich – Ludwig van Beethoven. Filharmonia Krakowska zgotowała bowiem dla melomanów prawdziwy Beethovenowski maraton, który okazać się może niezapomnianym kulturalnym weekendem zarówno ze względu na piękno wybranego na tę okazję repertuaru, jak i fantastycznych artystów zaproszonych do projektu.

Niech przemówią fakty. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Azis Sadikovic – wybitny wiedeński dyrygent młodego pokolenia, zdobywca laurów w Concurso Jovens Maestros w Lizbonie oraz w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. G. Fitelberga w Katowicach; przy fortepianie natomiast zasiądzie Boris Giltburg – pianista, którego światowa kariera nabrała zawrotnego tempa po zdobyciu najwyższej nagrody na prestiżowym Konkursie Królowej Elżbiety w Brukseli w 2013. A w programie – uwertura Coriolan oraz dwa przepiękne koncerty fortepianowe Beethovena: czwarty – skomponowany w tonacji G-dur oraz piąty Es-dur, zwany popularnie cesarskim.

Maraton Beethovenowski
22 kwietnia 2016 roku, godz. 19.30
23 kwietnia 2016 roku, godz. 18.00
Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Dodaj komentarz