• 2016-04-18

Key Pollak – Niebo na ziemi

6 maja premierę będzie miał film pt. Niebo na ziemi w reżyserii Key Pollak. Ekranizacja będzie kontynuacją Jak w niebie. W rolach głównych wystąpią Axelle (Jak w niebie), Björn Bengtsson (Julie, The Grief), Eric Ericson (Kobieta w klatce), Niklas Falk (Millennium, Jak w niebie), Björn Granath (Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Zło, Wiarołomni), Frida Hallegren (Na własną rękę, Jak w niebie).

Key Pollak „Niebo na ziemi” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Key Pollak „Niebo na ziemi” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Przebojowa wokalistka country, Lena, jest gwiazdą lokalnej sceny. Mimo zaawansowanej ciąży nie rezygnuje z koncertów, a jej występy na żywo co wieczór przyciągają tłumy. Pewnego dnia z zaskakującą prośbą do Leny zwraca się miejscowy pastor Stig. Niestroniący od alkoholu duchowny boi się utraty posady. Prosi więc kobietę, by ta reaktywowała chór, który przed laty założył jej tragicznie zmarły partner – charyzmatyczny dyrygent i kompozytor Daniel. Wkrótce za sprawą piosenkarki podupadający kościół na nowo zacznie tętnić życiem. A w sercach i uszach miejscowych znów zabrzmi muzyka.

W 2004 roku film Jak w niebie podbił serca widzów i krytyków na całym świecie. Porównywany do Czekolady i Włoskiego dla początkujących, nominowany do Oscara obraz, przeszedł do historii jako jedno z najbardziej kasowych dzieł szwedzkiej kinematografii. Był hitem na każdym z kontynentów, w Australii  Teraz, 6 maja, na ekrany wejdzie jego kontynuacja, nosząca tytuł Niebo na ziemi.  Filmowa „pigułka szczęścia” to poruszająca i zabawna opowieść o sile miłości i sprawczej mocy muzyki. Historia, po której po prostu chce się żyć.

Nigdy nie przypuszczałem, że Jak w niebie okaże się takim sukcesem. Na przykład w Australii ten film miał więcej widzów niż Titanic. I choć z początku wraz z żoną odnosiliśmy wrażenie, że wszystko w tej historii zostało już powiedziane, to jakoś pięć lat po premierze zaczęliśmy się zastanawiać: co stało się z Leną, partnerką bohatera, dyrygenta Daniela? Co stało się z pastorem, który z nimi walczył?  W końcu doszliśmy do wniosku, że chcemy kontynuować tę opowieść z perspektywy Leny. Zacząć od narodzin jej dziecka, które będzie miała z Danielem. I dać kapłanowi nową szansę, ‘naprawić’ jego czarny charakter. Opieramy więc naszą bajkę na identycznym wzorze, co w pierwszym filmie: współpracy międzypokoleniowej przynoszącej pozytywne efekty – mówi Kay Pollak, reżyser Nieba na ziemi.

Niebo na ziemi 
Reżyseria: Key Pollak
Premiera: 6 maja 2016 roku
Dystrybutor: Kino Świat

Dodaj komentarz