Kolekcja Eriki i Rolfa Hoffmannów w Atlasie Sztuki

Do 5 czerwca w Galerii Atlas Sztuki będzie można zobaczyć wystawę zbiorów Eriki i Rolfa Hoffmannów. Wśród artystów, których prace prezentowane będą na wystawie, znaleźli się m.in.: Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Isa Genzken, Frank Stella czy Monika Bonvicini.

Widok wystawy „Mój wybór dla Atlasa Sztuki z Kolekcji Hoffmann”, Atlas Sztuki w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widok wystawy „Mój wybór dla Atlasa Sztuki z Kolekcji Hoffmann”, Atlas Sztuki w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolekcja Hoffmann stworzona przez Erikę i Rolfa Hoffmannów to wyjątkowy zbiór. Na co dzień prezentowany jest on w przestrzeni berlińskiego mieszkania Eriki Hoffmann-Koenige. Kolekconerka sama wskazała, które dzieła powinny znaleźć się na wystawie.

Na wystawę w Łodzi wybrałam takie prace, które szczególnie na mnie oddziałują i wiele dla mnie znaczą – jednak nie nazbyt konceptualne. Zaczynając od prac Basquiata, których nigdy nie wypożyczałam na inne wystawy, mimo że byłam o to proszona wiele razy. Łódzka wystawa w Atlasie Sztuki to jednak coś innego. Jest owocem naszej współpracy i wzajemnego porozumienia dwóch prywatnych instytucji kultury – powiedziała Erika Hoffmann-Koenige.

Dotychczas tylko raz wybór prac z kolekcji zaprezentowany został poza Berlinem – dokładnie siedem lat temu w Dreźnie. Pierwszy raz w historii wystawa z Kolekcji Hoffmann zostanie pokazana poza granicami Niemiec, zaś miejscem tej prezentacji będzie łódzka Galeria Atlas Sztuki.

Mój wybór dla Atlasa Sztuki z Kolekcji Hoffmann
Od 15 kwietnia do 5 czerwca 2016 roku
Atlas Sztuki w Łodzi

Dodaj komentarz