• 2016-04-18

Hiphopowy B.O.K. stworzy na żywo muzykę do filmów animowanych

Ceniony w polskim hip-hopie skład B.O.K. wystąpi 23 kwietnia podczas finału festiwalu filmów animowanych Animocje. Grupa zagra na żywo swoje nowe kompozycje, napisane specjalnie do wybranych festiwalowych animacji.

B.O.K. (źródło: materiały prasowe organizatora)

B.O.K. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Animocjom zawsze towarzyszyła muzyka, w tym roku dawka muzycznych wrażeń będzie jeszcze większa. Podczas finału festiwalu B.O.K zagra muzykę dla siebie nietypową. Tym razem grupa ucieknie od typowej stylistyki hip-hopowej i jak mówił podczas przedfestiwalowej konferencji prasowej basista Michał Lutrzykowski: „muzyka będzie tak różnorodna, jak wybrane przez nich animacje”. A wybór muzyków na pewno zaskoczy słuchaczy, bo sięgnęli oni po animacje artystyczne, tworzone w różnych technikach.

Basista grupy zapowiedział bardzo ostry początek: „zaczniemy od ekstremalnego grind core i noise by dojść do łagodniejszej muzyki elektronicznej”. Zapowiadał „malowanie dźwiękiem” co brzmi bardzo ciekawie. W instrumentarium obok gitar i syntezatorów pojawią się nietypowe dla hip-hopu pianino i skrzypce.

Podczas festiwalu zagra zespół Terrific Sunday, a Animocje zakończy Afterparty. Jak zapewniał Kuba Ignasiak kurator ścieżki muzycznej festiwalu, warto wpaść do klubu Mózg. „Na rozgrzewkę zagra od lat mieszkający w Londynie DJ Kozber, który jest rezydentem legendarnego Fabric” – mówił. Potem na scenę wejdzie Lara Snow z Tel-Avivu oraz trio Mikrobi.T z Poznania

6. FFA Animocje
Od 18 do 24 kwietnia 2016 roku
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Festiwalowe pokazy odbywają się w Kinie Orzeł MCK, Klubie Strefa oraz Klubie Mózg.

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR