• 2016-04-18

Hiphopowy B.O.K. stworzy na żywo muzykę do filmów animowanych

Ceniony w polskim hip-hopie skład B.O.K. wystąpi 23 kwietnia podczas finału festiwalu filmów animowanych Animocje. Grupa zagra na żywo swoje nowe kompozycje, napisane specjalnie do wybranych festiwalowych animacji.

B.O.K. (źródło: materiały prasowe organizatora)

B.O.K. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Animocjom zawsze towarzyszyła muzyka, w tym roku dawka muzycznych wrażeń będzie jeszcze większa. Podczas finału festiwalu B.O.K zagra muzykę dla siebie nietypową. Tym razem grupa ucieknie od typowej stylistyki hip-hopowej i jak mówił podczas przedfestiwalowej konferencji prasowej basista Michał Lutrzykowski: „muzyka będzie tak różnorodna, jak wybrane przez nich animacje”. A wybór muzyków na pewno zaskoczy słuchaczy, bo sięgnęli oni po animacje artystyczne, tworzone w różnych technikach.

Basista grupy zapowiedział bardzo ostry początek: „zaczniemy od ekstremalnego grind core i noise by dojść do łagodniejszej muzyki elektronicznej”. Zapowiadał „malowanie dźwiękiem” co brzmi bardzo ciekawie. W instrumentarium obok gitar i syntezatorów pojawią się nietypowe dla hip-hopu pianino i skrzypce.

Podczas festiwalu zagra zespół Terrific Sunday, a Animocje zakończy Afterparty. Jak zapewniał Kuba Ignasiak kurator ścieżki muzycznej festiwalu, warto wpaść do klubu Mózg. „Na rozgrzewkę zagra od lat mieszkający w Londynie DJ Kozber, który jest rezydentem legendarnego Fabric” – mówił. Potem na scenę wejdzie Lara Snow z Tel-Avivu oraz trio Mikrobi.T z Poznania

6. FFA Animocje
Od 18 do 24 kwietnia 2016 roku
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Festiwalowe pokazy odbywają się w Kinie Orzeł MCK, Klubie Strefa oraz Klubie Mózg.

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR