• 2016-04-18

W oparach opery

Od 16 do 24 września będzie trwał 59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Hasłem przewodnim tej edycji będzie: „W oparach opery”.

„59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rytuał, misterium, opowieść, narracja, dźwięk w przestrzeni, przestrzeń dźwięku, obszar brzmienia, strefa multimediów, a może najprościej – scena? Tegoroczna Warszawska Jesień skieruje wzrok, słuch i uwagę słuchaczy ku dosłownie i symbolicznie rozumianemu obszarowi sceny – za punkt wyjścia organizatorzy obrali operę. Kojarzy się ona odbiorcy z pewną specyficzną przestrzenią teatralną i wieloaktowym dziełem, dzięki czemu powiedzie uczestników przez meandry tradycji i współczesności ku całej obfitości form multimedialnych, parateatralnych i parascenicznych, począwszy od miniopery, poprzez teatr instrumentalny, monodramy obiektofonów aż po najbardziej skomplikowane i nowatorskie, zarówno w treści jak i w formie, dzieła multimedialne.

Tegoroczna Jesień, wypełniając swoistym dźwiękiem przestrzenie warszawskich scen, estrad, basenów, galerii, sal, desek teatrów czy byłych fabryk i hal, odwoła się przede wszystkim do tego, co pomiędzy sceną a widownią, pomiędzy „okiem i uchem słuchacza”: do tej w o l n e j (w każdym tego słowa znaczeniu) przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej człowieka, wypełnionej indywidualnym teatrem obiektów, postaci, idei i brzmień – do wyobraźni.

59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
Od 16 do 24 września 2016 roku
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR