• 2016-04-16

Transatlantyk przedpremierowo

W ramach cyklu pokazów filmowych Transatlantyk Introduction organizatorzy zapraszają na przegląd najciekawszych tegorocznych produkcji. 21 kwietnia w kinie Helios Sukcesja odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu, który otwierał ostatnią edycję festiwalu w Cannes – Z podniesionym czołem w reżyserii Emmanuelle Bercot.

„Z podniesionym czołem”, reż. Emmanuelle Bercot – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Z podniesionym czołem”, reż. Emmanuelle Bercot – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. edycja PGNiG Transatlantyk Festival w Łodzi rozpoczyna się dopiero  23 czerwca, ale już wcześniej, w ramach przedfestiwalowych pokazów, można obejrzeć filmy, które do tej pory nie miały swojej premiery w Polsce.

Głównym bohaterem Z podniesionym czołem jest Maloney, któremu daleko do grzecznego, ułożonego nastolatka z dobrego domu. Wychowywany przez niestabilną emocjonalnie matkę, dzieciństwo spędził w kolejnych zakładach poprawczych. Cierpi na problemy z agresją, przez co nie potrafi znaleźć choćby nici porozumienia z wychowawcami i rówieśnikami. Ale nagle w jego życiu pojawia się pewna dziewczyna.

Z podniesionym czołem to pierwszy od 1987 roku film otwarcia Konkursu Głównego w Cannes, który wyreżyserowała kobieta. Produkcja zdobyła dwa Cezary (dla aktorów Roda Paradota i Benoita Magimela) i dziesiątki znakomitych recenzji krytyków z całego świata.

Z podniesionym czołem
Reżyseria: Emmanuelle Bercot
Alvernia Studios
Pokaz filmu w ramach 6. PGNiG Transatlantyk Festival Introduction21 kwietnia 2016 roku, godzina 19.15
Kino Helios Sukcesja
Łódź

Dodaj komentarz