• 2016-04-16

VoicEncounters

14 kwietnia odbył się na pierwszy koncert w ramach VoicEncounters. W ramach seminarium praktycznego od 14 do 24 kwietnia będzie można wziąć udział w warsztatach, koncertach, spotkaniach oraz wykładach i konferencji poznając kultury wokalne z całego świata. Wśród wykonawców m.in.: śpiewacy z Korsyki, Sardynii, Sycylii, Turcji, Hiszpanii, Ukrainy, Iranu, Egiptu i Gruzji. Gościem specjalnym seminarium będzie Diamanda Galás.

Diamanda Galas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diamanda Galas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczną edycję, organizowaną przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego i Teatr ZAR we współpracy z Centre for Performance Research i Site de pratiques théâtrales Lavauzelle, tworzą cztery linie programowe:

  • Mediterraneas, czyli męskie konfraternie z basenu Morza Śródziemnego: Cuncordu de Orosei z Sardynii oraz Arciconfraternita del SS. Sacramento alla Madrice z Sycylii, Cuncordu de Cuglieri z Sardynii, Cunfraterna di a Serra z Korsyki oraz zespół In Medias Res i Schola Gregoriana Silesiensis.
  • Giving Voice (Kristin Linklater, Olga Szwajgier, Jorge Parente, Chan E. Park, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva i Tomasz Krzyżanowski z Teatru CHOREA, Fátima Miranda).
  • My Voice is My Country (Ditte Berkeley z Hiszpanii/Polski, Aram i Virginią Kerovpyanowie z Francji, Natalia Połowynka z Ukrainy, Bente Kahan z Norwegii/Polski, Mahsa i Marjan Vahdat oraz Atabak Elyasi z Iranu, zespół Mazaher z Egiptu, Selda Öztürk, Diler Özer, Metehan Dada, Alican Karapınar z Turcji, Mariana Sadovska z Ukrainy/Niemiec).
  • Ślady/Traces (grupa Nanila/członkowie rodziny Pilpanich z Gruzji, chór Sakhioba z Gruzji, chór Asoghig z Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego św. Trójcy w Stambule). Koncerty odbywać się będą we wrocławskich kościołach oraz Synagodze pod Białym Bocianem.

Podczas VoicEncounters będzie można dodatkowo zobaczyć spektakl Armine, Sister Teatru ZAR. 22, 23 i 24 kwietnia o godz. 21 w Studiu Na Grobli. Wydarzeniem specjalnym będzie wykład Diamandy Galás połączony z pokazem filmu Schrei 27 i spotkaniem z artystką, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.00 w Teatrze Polskim. Wstęp na wykład jest wolny.

VoicEncounters
Od 14 do 24 kwietnia 2016 roku
Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR