• 2016-04-16

VoicEncounters

14 kwietnia odbył się na pierwszy koncert w ramach VoicEncounters. W ramach seminarium praktycznego od 14 do 24 kwietnia będzie można wziąć udział w warsztatach, koncertach, spotkaniach oraz wykładach i konferencji poznając kultury wokalne z całego świata. Wśród wykonawców m.in.: śpiewacy z Korsyki, Sardynii, Sycylii, Turcji, Hiszpanii, Ukrainy, Iranu, Egiptu i Gruzji. Gościem specjalnym seminarium będzie Diamanda Galás.

Diamanda Galas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diamanda Galas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczną edycję, organizowaną przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego i Teatr ZAR we współpracy z Centre for Performance Research i Site de pratiques théâtrales Lavauzelle, tworzą cztery linie programowe:

  • Mediterraneas, czyli męskie konfraternie z basenu Morza Śródziemnego: Cuncordu de Orosei z Sardynii oraz Arciconfraternita del SS. Sacramento alla Madrice z Sycylii, Cuncordu de Cuglieri z Sardynii, Cunfraterna di a Serra z Korsyki oraz zespół In Medias Res i Schola Gregoriana Silesiensis.
  • Giving Voice (Kristin Linklater, Olga Szwajgier, Jorge Parente, Chan E. Park, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva i Tomasz Krzyżanowski z Teatru CHOREA, Fátima Miranda).
  • My Voice is My Country (Ditte Berkeley z Hiszpanii/Polski, Aram i Virginią Kerovpyanowie z Francji, Natalia Połowynka z Ukrainy, Bente Kahan z Norwegii/Polski, Mahsa i Marjan Vahdat oraz Atabak Elyasi z Iranu, zespół Mazaher z Egiptu, Selda Öztürk, Diler Özer, Metehan Dada, Alican Karapınar z Turcji, Mariana Sadovska z Ukrainy/Niemiec).
  • Ślady/Traces (grupa Nanila/członkowie rodziny Pilpanich z Gruzji, chór Sakhioba z Gruzji, chór Asoghig z Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego św. Trójcy w Stambule). Koncerty odbywać się będą we wrocławskich kościołach oraz Synagodze pod Białym Bocianem.

Podczas VoicEncounters będzie można dodatkowo zobaczyć spektakl Armine, Sister Teatru ZAR. 22, 23 i 24 kwietnia o godz. 21 w Studiu Na Grobli. Wydarzeniem specjalnym będzie wykład Diamandy Galás połączony z pokazem filmu Schrei 27 i spotkaniem z artystką, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.00 w Teatrze Polskim. Wstęp na wykład jest wolny.

VoicEncounters
Od 14 do 24 kwietnia 2016 roku
Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Dodaj komentarz