• 2016-04-16

Śladami Ryszarda Bolesławakiego

19 kwietnia w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie poświęcone Ryszardowi Bolesławskiemu. Dowiemy się na nim, co łączyło słynnego reżysera z Gretą Garbo, Marleną Dietrich, Gary Cooperem, Jadwigą Smosarską, Juliuszem Osterwą i Stefanem Jaraczem. Z kolei 23 kwietnia będzie można udać się na spacer śladami Bolesławskiego w Warszawie.

Ryszard Bolesławski, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ryszard Bolesławski, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ryszard Bolesławski podczas I wojny światowej był oficerem carskiej kawalerii, a w wojnie roku 1920 oficerem polskich ułanów. Był wybitnym polskim reżyserem filmowym i teatralnym pierwszej połowy XX wieku. Należał także do czołówki reżyserskiej Hollywood.

Barbara Osterloff oraz Marek Kulesza będą mówić m. in. o jego filmie Cud nad Wisłą, w którym wystąpili Stefan Jaracz, Jadwiga Smosarska i ówczesny gwiazdor warszawskich scen – Kazimierz Junosza-Stępowski.

Podczas spaceru śladami Ryszarda Bolesławskiego w Warszawie będzie można zajrzeć za kulisy Teatru Polskiego, Filharmonii Narodowej, dawnej sali widowiskowej Polskiego Towarzystwa Higienicznego oraz odwiedzić niedostępny na co dzień Kościół św. Krzyża. Spacer poprowadzą Barbara Osterloff i Marek Kulesza.

Spotkanie – Ryszard Bolesławski. Cud nad Wisłą
19 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Prowadzący: Barbara Osterloff, Marek Kulesza
Dom Spotkań z Historią
Warszawa

Spacer śladami Bolesławskiego po Warszawie
23 kwietnia 2016 roku, godzina 12.00
Prowadzący: Barbara Osterloff, Marek Kulesza
Zbiórka: Dom Spotkań z Historią
Warszawa

Dodaj komentarz