• 2016-04-16

Seryjny morderca z czasów PRL-u

12 kwietnia w Katowicach zakończyły się zdjęcia do filmu Macieja Pieprzycy Jestem mordercą. Jako gość specjalny wystąpił Krzysztof Globisz.

„Jestem mordercą”, reż. Maciej Pieprzyca, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Jestem mordercą”, reż. Maciej Pieprzyca, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jestem mordercą to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. Głównym bohaterem filmu jest młody oficer milicji (Mirosław Haniszewski), który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

Kilka ostatnich dni ekipa filmowa spędziła na Śląsku, kręcąc sceny m.in. na Dworcu Głównym w Katowicach, jak również w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w Hotelu Silesia, Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego, na katowickim osiedlu Nikiszowiec oraz w Mysłowicach. Wszystkie te miejsca znakomicie oddały atmosferę PRL.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów podczas trwania zdjęć, było dla całej ekipy pojawienie się na planie Krzysztofa Globisza, który po raz pierwszy po długiej chorobie zgodził się zagrać rolę w filmie fabularnym.

Reżyserem i autorem scenariusza  Jestem mordercą jest obsypany nagrodami za obraz Chce się żyć Maciej Pieprzyca (Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Jury Ekumenicznego na World Film Festival w Montrealu w 2013 roku; Srebrne Lwy, Nagroda Publiczności i Złoty Klakier na Gdynia Film Festival w 2013 roku; Srebrny Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago w 2013 roku; Orzeł 2014 za Najlepszy Scenariusz).

Jestem mordercą
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Premiera: 14 października 2016 roku
Re Studio

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR