• 2016-04-15

Ewelina płacze w Teatrze Polskim w Poznaniu

20 kwietnia w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się gościnny pokaz spektaklu TR Warszawa pod tytułem Ewelina płacze w reżyserii Anny Karasińskiej.

„Ewelina płacze”, reż Anna Karasińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ewelina płacze”, reż Anna Karasińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

To spektakl o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. Tekst jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Aktorzy grają tu siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat, pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach, które przenikają się z ich prywatną prawdą. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już, do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie.

Rozmontowujemy sytuację teatralną, aby wejść w bliskość z widzami i samymi sobą. Absurd sytuacji, którą stworzyliśmy, jest sposobem na wymknięcie się poza obręb oczekiwań i schematów. W naszej pracy wielokrotne wywracaliśmy wszystko do góry nogami i doświadczaliśmy płynącej z tego wolności, która, jak mamy nadzieję, udziela się naszym widzom — powiedziała Anna Karasińska.

Ewelina płacze, reż. Anna Karasińska
Pokaz spektaklu: 20 kwietnia 2016 roku o godz. 17.30
Teatr Polski w Poznaniu

Dodaj komentarz