Podróż smokiem Diplodokiem

Projekt Podróż smokiem Diplodokiem jako jedyny z Polski i jeden z sześciu w całej Europie bierze udział w międzynarodowych warsztatach Sino-European Project Lab organizowanych przez Bridging The Dragon, które rozpoczęły się 14 kwietnia w Pekinie.

Diplodok, projekt postaci, Human Ark Animation Studio (źródło: materiały prasowe)

Diplodok, projekt postaci, Human Ark Animation Studio (źródło: materiały prasowe)

Podróż smokiem Diplodokiem to historia młodego dinozaura, który szukając swoich rodziców, odnajduje własne miejsce na świecie. Ta zabawna opowieść o odwadze i odkrywaniu siebie bazuje na legendarnych polskich komiksach Tadeusza Baranowskiego, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. O animacji przygotowywanej przez Human Ark coraz głośniej mówi się w środowisku filmowym zarówno w Polsce jak i na świecie.

Kolejny raz dostajemy potwierdzenie z rynku międzynarodowego, że przygotowywana przez nas Podróż smokiem Diplodokiem to atrakcyjny wizualnie i fabularnie projekt, który podoba się na różnych szerokościach geograficznych, niezależnie od kontekstu kulturowego, historii, czy bariery językowej. To dla nas szczególnie ważne, daje nam pewność, że obraliśmy właściwy kierunek pracy nad filmem – mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser Podróży smokiem Diplodokiem, dyrektor artystyczny Human Ark.

Zamek, Human Ark Animation Studio (źródło: materiały prasowe)

Zamek, Human Ark Animation Studio (źródło: materiały prasowe)

Podczas czterech dni warsztatów uczestnicy, pod okiem międzynarodowych ekspertów, będą pracowali nad strukturą fabuły, wiarygodnością relacji między bohaterami filmowymi, a przede wszystkim przeanalizują swoje projekty pod względem atrakcyjności dla potencjalnych koproducentów. Warsztaty to również znakomita okazja, do przedstawienia projektów chińskim inwestorom i ekspertom filmowym.

Studio Human Ark poza reklamą specjalizuje się w adaptacjach komiksów i filmach animowanych dla dzieci. Bridging The Dragon to stowarzyszenie łączące profesjonalistów filmowych z Europy i Chin, poszukujące projektów filmowych o największym potencjale komercyjno-artystycznym dla rynku chińskiego i europejskiego. Kapituła wybiera te projekty filmowe, które jej zdaniem są w stanie dotrzeć do odbiorcy na obu rynkach pokonując bariery kulturowe i językowe.

Podróż smokiem Diplodokiem
Reżyseria: Wojciech Wawszczyk
Human Ark Animation Studio
Warszawa

Dodaj komentarz