• 2016-04-15

Mikołaj Trzaska z solowym projektem w Firleju

Wybitny polski multiinstrumentalista Mikołaj Trzaska, w ramach trasy promującej jego solową płytę Delta tree, przyjedzie 19 kwietnia do Wrocławia.

Mikołaj Trzaska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikołaj Trzaska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikołaj Trzaska – urodzony w Gdańsku w 1966 roku, saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu – legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się jedną z czołowych postacią polskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar – wykonujacego muzykę żydowską, Resonance – tentetu Kena Vandermarka oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem.

Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Claytonem Thomasem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlanderem, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

W kwietniu tego roku ukaże się jego pierwsza, solowa płyta Mikołaja Trzaski Delta tree, wydana w Kilogram Records. Przy tej okazji muzyk odwiedzi wrocławski klub Firlej. Oto co na temat Delta tree mówi Trzaska: „Po wielu latach wewnętrznych wahań i wątpliwości, poczułem, że nadszedł czas, aby wejść do studia i nagrać materiał na swoją pierwszą, solową płytę”.

Mikołaj Trzaska
19 kwietnia 2016 roku, godz. 19.00
Klub Firlej we Wrocławiu

Dodaj komentarz