• 2016-04-15

Made in Chicago

Znamy program 11. edycji Made in Chicago! Festiwal pozostaje w kręgu szeroko pojętej muzyki improwizowanej z Chicago, ale w tym roku pojawi się ona w nowych przestrzeniach i lokalizacjach.

„11. edycja Made in Chicago” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„11. edycja Made in Chicago” – plakat (źródło: mateały prasowe organizatora)

Made In Chicago był przez pierwsze dziesięć lat festiwalem jesiennym, listopadowym. Począwszy od swej jedenastej edycji kojarzyć się on będzie z wiosną. Pozwoli to odkryć świeże smaki muzyki z wietrznego miasta, a także poprzez zmienioną formułę stworzyć nowe konteksty spotkania z chicagowskimi artystami.

Na festiwalu i tym razem nie zabraknie nowych projektów: Mike Reed, jeden z najważniejszych muzyków z Chicago, zaprezentuje Flesh And Bone. Twórczym zderzeniem tradycji z nowoczesnością będzie koncert Supreme Love. Muzykom towarzyszyć będą stepujący tancerze! Będzie można usłyszeć także zespół prowadzony przez saksofonistkę Julię Wood – Chicago Calling.

W Poznaniu wystąpi wybitny pianista Jeremy Kahn (który nagrywał z artystami od Dizzy Gillespiego poprzez Arethę Franklin po Joni Mitchell). Zagra zespół doświadczonego waltornisty Vincenta Chanceya oraz międzynarodowy kwartet Switchback, w którym grają m.in. Mars Williams i polski klarnecista Wacław Zimpel. Szczególnym wydarzeniem dla publiczności będą koncerty plenerowe. W sercu poznańskiego Starego Rynku zagra, w ramach podsumowania trzydniowych warsztatów, zespół prowadzony przez saksofonistę Grega Warda. Następnie miks jazzowej tradycji z elementami muzyki peruwiańskiej w wykonaniu Juana Pastora i zespołu Chinchano. Na koniec Poznań rozkołysze się w rytm klasycznych piosenek niezapomnianej Elli Fitzgerald. Trzy chicagowskie wokalistki i towarzyszący im muzycy, wykonają bestsellerowy program Three Ellas.

11. edycja Made in Chicago
Od 20 do 22 maja 2016 roku
Estrada Poznańska

Dodaj komentarz