• 2016-04-15

Made in Chicago

Znamy program 11. edycji Made in Chicago! Festiwal pozostaje w kręgu szeroko pojętej muzyki improwizowanej z Chicago, ale w tym roku pojawi się ona w nowych przestrzeniach i lokalizacjach.

„11. edycja Made in Chicago” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„11. edycja Made in Chicago” – plakat (źródło: mateały prasowe organizatora)

Made In Chicago był przez pierwsze dziesięć lat festiwalem jesiennym, listopadowym. Począwszy od swej jedenastej edycji kojarzyć się on będzie z wiosną. Pozwoli to odkryć świeże smaki muzyki z wietrznego miasta, a także poprzez zmienioną formułę stworzyć nowe konteksty spotkania z chicagowskimi artystami.

Na festiwalu i tym razem nie zabraknie nowych projektów: Mike Reed, jeden z najważniejszych muzyków z Chicago, zaprezentuje Flesh And Bone. Twórczym zderzeniem tradycji z nowoczesnością będzie koncert Supreme Love. Muzykom towarzyszyć będą stepujący tancerze! Będzie można usłyszeć także zespół prowadzony przez saksofonistkę Julię Wood – Chicago Calling.

W Poznaniu wystąpi wybitny pianista Jeremy Kahn (który nagrywał z artystami od Dizzy Gillespiego poprzez Arethę Franklin po Joni Mitchell). Zagra zespół doświadczonego waltornisty Vincenta Chanceya oraz międzynarodowy kwartet Switchback, w którym grają m.in. Mars Williams i polski klarnecista Wacław Zimpel. Szczególnym wydarzeniem dla publiczności będą koncerty plenerowe. W sercu poznańskiego Starego Rynku zagra, w ramach podsumowania trzydniowych warsztatów, zespół prowadzony przez saksofonistę Grega Warda. Następnie miks jazzowej tradycji z elementami muzyki peruwiańskiej w wykonaniu Juana Pastora i zespołu Chinchano. Na koniec Poznań rozkołysze się w rytm klasycznych piosenek niezapomnianej Elli Fitzgerald. Trzy chicagowskie wokalistki i towarzyszący im muzycy, wykonają bestsellerowy program Three Ellas.

11. edycja Made in Chicago
Od 20 do 22 maja 2016 roku
Estrada Poznańska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR