• 2016-04-15

Interpretacje na okrągło

18 kwietnia Katowice Miasto Ogrodów rozpoczyna znany od dwóch lat cykl Interpretacje 360, który zapowiada Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. W jego ramach dwa razy w miesiącu prezentowane są najnowsze i najciekawsze spektakle telewizyjne.

Interpretacje 360, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interpretacje 360, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W kwietniu obejrzeć będzie można spektakle telewizyjne: Koronację i Nad. Pierwszy to tragikomiczna opowieść o trzydziestolatku, poddanym bolesnej próbie wyzwolenia się spod presji toksycznej rodziny oraz środowiska, w którym się wychował. Drugi opowiada historię Jakuba, który został niesłusznie skazany za morderstwo. Po  kilkunastu latach spędzonych w więzieniu zostaje uniewinniony. Gdy wychodzi na wolność, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Seansom towarzyszą spotkania z artystami i twórcami prezentowanego spektaklu. Podczas poprzednich edycji spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. W spotkaniach uczestniczyli m.in. Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski, Olgierd Łukaszewicz, Magdalena Łazarkiewicz, Leszek Dawid, Andrzej Bart, Mariusz Bonaszewski.

Koronacja
Reżyseria: Sebastian Chondrokostas
18 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Obsada: Piotr Ligienza, Marcin Bosak, Irena Sierakowska, Agata Wątróbska, Magdalena Kuta, Tomasz Sapryk, Aleksandra Bożek, Anna Chodakowska, Sebastian Stankiewicz
Miasto Ogrodów w Katowicach

Nad
26 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Reżyseria: Mariusz Bieliński
Obsada: Eryk Lubos, Henryk Talar, Sławomira Łozińska, Krzysztof Stroiński, Anna Terpiłowska, Andrzej Blumenfeld, Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Sala Kinowa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR