• 2016-04-15

Najlepsi polscy dokumentaliści na Doc Lab Poland

Aleksandra Maciuszek, Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel, Agnieszka Zwiefka oraz wielu innych znakomitych reżyserów i producentów filmów dokumentalnych bierze udział ze swoimi projektami w programie Doc Lab Poland 2016, którego pierwsza sesja potrwa do 15 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury i Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie.

Doc Lab Poland – dyskusja, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Doc Lab Poland – dyskusja, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zakończył się nabór na tegoroczny Doc Lab Poland – największy w Polsce program konsultacyjny dla twórców filmów dokumentalnych. Na dwa komponenty: Start – dla projektów w fazie zaawansowanego rozwoju oraz Go – dla projektów w trakcie montażu przysłano w sumie aż 53 zgłoszenia.

Mieliśmy w tym roku bardzo dużo zgłoszeń i duży komfort wyboru. Mogliśmy wyselekcjonować projekty dokumentalne naprawdę na najwyższym poziomie i najbardziej odpowiadające kryteriom naszego programu. Komisja selekcyjna zwracała uwagę nie tylko na ciekawy temat i bohaterów, ale także na stopień rozwinięcia projektu. Było wiele ciekawych pomysłów, które były w zbyt wczesnej fazie. Ważnym kryterium był także potencjał międzynarodowy, ponieważ projekty będą prezentowane podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego ekspertom z zagranicy w nadziei na znalezienie koproducentów lub dystrybutorów – mówi Adam Ślesicki, dyrektor Doc Lab Poland.

Wśród uczestników warsztatów znaleźli się bardzo doświadczeni filmowcy: Aleksandra Maciuszek (Złoty Róg i Srebrny Lajkonik na KFF, liczne nagrody na świecie za film Casa blanca; Srebrny smok na KFF, nagrody w San Sebastian, Vision du Reel, czy w Hawanie za film Sceny sprzed). Projekty zgłosili również nominowani do Oscara za Naszą klątwę Tomasz Śliwiński i Magda Hueckel; Agnieszka Zwiefka, nagrodzona za swój musical dokumentalny m.in. w Krakowie (Srebrny Róg), na festiwalach: Flahertiana, Nowe Horyzonty i innych; doskonały operator filmowy Kacper Lisowski (współpracował m.in. z Pawłem Łozińskim, Rollandem Joffe, Dorotą Kędzierzawską czy Pawłem Pawlikowskim); wielokrotnie nagradzana na festiwalach Edyta Wróblewska (Małe instrumenty, Ala z elementarza, PRL de luxe) oraz wielu innych.

Doc Lab Poland 2016
Od 4 do 8 kwietnia 2016 roku – pierwsza sesja komponentu Doc Lab Start dla projektów w fazie zaawansowanego rozwoju
Od 11 do 15 kwietnia 2016 roku – pierwsza sesja komponentu Doc Lab Go dla projektów w trakcie montażu
Organizator: Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego
Partner Strategiczny: Krakowski Festiwal Filmowy
Mazowiecki Instytut Kultury, Narodowy Instytut Audiowizualny
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR