• 2016-04-15

Meryl Streep jako Boska Florence

19 sierpnia będzie miała miejsce premiera najnowszego filmu Stephena Frearsa. Boska Florence to opowieść o kobiecie, która kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. W ambitną, pozbawioną talentu wokalnego bohaterkę wcieli się Meryl Streep. Partnerować jej będzie Hugh Grant.

„Boska Florence”, reż. Stephen Frears, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Boska Florence”, reż. Stephen Frears, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Natura obdarzyła Florence słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą.

Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Historia Florence Foster Jenkins stała się kanwą komedii Boska!, która również w Polsce zdobyła serca publiczności m.in. dzięki brawurowej roli Krystyny Jandy. Film wyreżyserował Stephen Frears, twórca  m.in. Niebezpiecznych związków, Królowej i Tajemnica Filomeny.

Boska Florence
Reżyseria: Stephen Frears
Premiera: 19 sierpnia 2016 roku
Monolith Films

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR