• 2016-04-14

Krzysztof Kieślowski w dokumencie

28 kwietnia rozpoczną się dwudniowe warsztaty filmowe Krzysztof Kieślowski w dokumencie, które poprowadzi reżyser i operator Jacek Bławut. Wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Krzysztof Kieślowski w dokumencie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Kieślowski w dokumencie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas zajęć będzie można się zapoznać z dokumentalną twórczością zarówno Krzysztofa Kieślowskiego, jak i Jacka Bławuta oraz zagadnieniami związanymi z realizacją filmów dokumentalnych.

Zajęcia adresowane są do osób zainteresowanych tym gatunkiem kina, studentów kierunków filmowych i artystycznych oraz twórców realizujących już swoje pierwsze dokumentalne produkcje – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Podczas pierwszego dnia warsztatów Jacek Bławut opowie m.in. o swojej współpracy z Krzysztofem Kieślowskim podczas realizacji Dekalogu X, o najważniejszych polskich filmach dokumentalnych i ich twórcach, a także rodzajach dokumentów. Zaprezentowane zostaną także wybrane filmy Kieślowskiego m.in. Z punktu widzenia nocnego portiera.

Drugiego dnia Jacek Bławut zaprezentuje swoje produkcje i opowie o pracy nad nimi. Reżyser przedstawi również proces powstawania filmu dokumentalnego – od znalezienia tematu i bohatera, poprzez dokumentację i pisanie scenariusza, aż po realizację.

Jacek Bławut – jest operatorem i reżyserem filmowym, wykładowcą w szkołach filmowych m.in. w Berlinie, Hanowerze, Łodzi i Warszawie. W 1982 roku ukończył Wydział Operatorski na PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych, m.in. Dzień Świra i Porno Marka Koterskiego oraz Dekalog X Krzysztofa Kieślowskiego, a także twórcą wielu filmów dokumentalnych, m.in. Wojownik, Szczur w koronie, Born dead, Nienormalni, Kostka cukru. Od 2003 roku jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Krzysztof Kieślowski w dokumencie – warsztaty filmowe
Od 28 kwietnia do 29 kwietnia 2016 roku
Organizatorzy: Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej DISCE w Sulejówku, Studio Filmowe TOR, Cyfrowe Repozytorium Filmowe
Sala kinowa w Centrum Technologii Audiowizualnych
Wrocław

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR