• 2016-04-14

Fabric Design

Projektowanie z udziałem tkanin, możliwości i potencjał tekstyliów – to oś przewodnia nowego cyklu Fabric Design, który będzie miał swoją premierę w centrum designu Concordia Design w Poznaniu. 11 maja kuratorka i pomysłodawczyni projektu opowie o trendach w branży tekstylnej.

Fabric Design, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fabric Design, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każde spotkanie z cyklu Fabric Design będzie miało swój temat przewodni – premierową edycję poświęcono trendom w branży tekstylnej. Małgorzata Bernady opowie o użyciu tkanin w przemyśle, medycynie, motoryzacji, a także o sposobach ich barwienia, przetwarzania, recyklingu, upcyclingu i redesignu.

Podczas spotkania poruszone zostaną również m.in temat tkanin inteligentnych i ich interakcji z tworzywem, reusingu, resources, nadruków typograficznych, 3d printingu, efektów gradientowych, elektroniki i światła w tekstyliach, DIY i projektowania fair trade.

Festiwal Tkanin 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Tkanin 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty ramach cyklu będą dotyczyły najważniejszych tekstylnych trendów. Uczestnicy będą mogli stworzyć swoje własne wzory – panele tkaninowe wykorzystując materiały odpadowe, przekonać się, czym jest recykling nadając drugie życie bawełnianym koszulkom lub wystemplować swój własny wzór na tkaninie. Wśród propozycji są warsztaty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów i dzieci.

Cykl Fabric Design organizowany przez poznańskie centrum designu Concordia Design to kontynuacja idei pierwszego w Polsce Festiwalu Tkanin, który odbył się w listopadzie 2014 roku.

Fabric Design
Od 11 maja do 15 maja 2016 roku
Wykład inaugurujący cykl: 11 maja 2016 roku, godzina 17:00
Kurator projektu: Małgorzata Bernady
Organizatorzy: Concordia Design w Poznaniu
Concordia Design w Poznaniu

Dodaj komentarz